Nigdy nie ładuj tak telefonu. Ostrzegają nawet strażacy

  Nigdy nie ładuj tak telefonu. Ostrzegają nawet strażacy

  Nigdy nie ładuj tak telefonu. Ostrzegają nawet strażacy
  Źródło zdjęć: © Adobe Stock | eliosdnepr
  04.04.2024 09:42, aktualizacja: 04.04.2024 10:49

  Wiele osób przed snem podłącza swoje smartfony i tablety do ładowania, marząc o tym, by rano móc cieszyć się urządzeniem gotowym do użytku z pełną baterią. Specjaliści jednak biją na alarm i zniechęcają do tej metody. Jakie są powody?

  Ładowanie urządzeń mobilnych w nocy stało się rutynową czynnością dla wielu ludzi, w tym również dla Polaków, którzy pragną, by ich tablet czy smartfon był rano w pełni naładowany.

  Jednakże, ta praktyka kryje w sobie poważne zagrożenie. Nie powinno się jej praktykować, gdyż istnieje ryzyko zwarcia elektrycznego, co może łatwo prowadzić do wybuchu pożaru.

  Zjawisko pożarów spowodowanych czajnikami i ekspresami do kawy jest dobrze znane strażakom od dawna. Dlatego zaleca się, by zawsze przed snem lub wyjazdem z domu odłączać je od źródła prądu. Są to zazwyczaj urządzenia wykonane z plastiku, umieszczone na powierzchniach drewnianych. Możliwe jest wystąpienie w nich zwarcia, które może być przyczyną pożaru. Podobnie, ładujące się w nocy telefony często zostają umieszczone w pościeli lub przy łóżku, co nie jest ani rozsądne, ani bezpieczne

  Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

  Nigdy nie ładuj telefonu w nocy

  Ilość urządzeń elektrycznych w naszych domach nieprzerwanie rośnie, co skłania nas do zakupu kolejnych przedłużaczy i rozgałęźników. Jednakże, każde gniazdo ma swoje ograniczenia, co może prowadzić do łatwego przeciążenia.

  Podłączenie nadmiernej ilości urządzeń do jednego gniazdka może spowodować przegrzanie instalacji. Jeżeli do tego doliczymy telefon ładowany pod kołdrą czy kocem, temperatura urządzenia może wykraczać poza dopuszczalne granice, co zwiększa ryzyko pożaru.

  Zawsze warto zachować ostrożność. Urządzenia mobilne najlepiej jest ładować w ciągu dnia, mając na uwadze, by nie przeciążać pojedynczego gniazdka zbyt wieloma sprzętami naraz.

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także