Nie wyrzucaj skórki od cytryny. Zalej octem, a zaoszczędzisz pieniądze

  Nie wyrzucaj skórki od cytryny. Zalej octem, a zaoszczędzisz pieniądze

  Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. genialne.pl
  Domowy preparat z resztek owocu do sprzątania różnych powierzchni, fot. genialne.pl
  14.03.2024 09:38

  Ten środek czyszczący możesz łatwo przygotować w domowym zaciszu. Wystarczą ci resztki cytryny, które zwykle kończą swój żywot w śmietniku. Z ich użyciem można stworzyć preparat do czyszczenia niemal wszelkich powierzchni w mieszkaniu.

  Cytryna to niezwykły owoc, który znajduje zastosowanie nie tylko w przestrzeni kulinarnej. Jest ona nieoceniona w kwestiach dotyczących sprzątania, prania czy nawet bielenia. Odkryj poniżej, jak wykorzystać skorupki tego owocu, które normalnie trafiłyby do śmieci. Zebrałeś już składniki? Czeka Cię przyrządzanie doskonałego płynu czyszczącego, i to bez żadnych kosztów.

  Dwa składniki aktywne i detergent gotowy

  Cytryna, po jej konsumpcji w kuchni, zostaje zwykle bez skórki, gdyż ta z czasem może dodawać nieprzyjemnej goryczki np. do herbaty czy lemoniady. Wiele osób gromadzi skórki aż do momentu, kiedy są wyrzucane, co jest powszechnie uważane za pomyłkę. Można je bowiem wykorzystać jako komponent domowej mikstury czyszczącej.

  Cytryna w połączeniu z octem zyska zdolność rozświetlania, usunie osad wapienny oraz wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, począwszy od tłuszczu, a skończywszy na kleju. Wystarczą dwa składniki i nieco wytrwałości, abyś mógł cieszyć się niesamowitymi rezultatami. Poniżej znajdziesz przepis na ten produkt.

  Jak zrobić domowy preparat do sprzątania z resztek cytryny?

  Obraz

  Potrzebny będzie przede wszystkim słoik. Umieszczamy w nim resztki (skórkę) z jednej cytryny, tak jak widać na pierwszym zdjęciu w artykule. Następnie zalewamy całość octem i czekamy. Aby nasz preparat był gotowy do działania, muszą minąć około dwa tygodnie. Powinniśmy zadbać, aby nasza mikstura nie była przechowywana w nasłonecznionym miejscu. Najlepiej ukryć ją przed światłem.

  Kiedy miną już dwa tygodnie, możemy przecedzić płyn do butelki z atomizerem i gotowe. Pora brać się za sprzątanie. Pamiętajmy tylko, aby trzymać butelkę z dala od dzieci i w zaciemnionym miejscu.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także