Nie sok z cytryny i nie ocet. Bez zbędnego odoru wymyjesz całą łazienkę

  Kobieta myje kabinę prysznicową
  Kobieta myje kabinę prysznicową
  Źródło zdjęć: © Getty Images | Nadiia Borodai

  07.03.2024 10:33

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Łazienka należy do tych miejsc w domu, gdzie sprzątanie trwa najdłużej, ponieważ wymaga perfekcyjnej czystości. Najwięcej problemów potrafi sprawić kabina prysznicowa z osadzonym na niej kamieniem. Szukasz sposobu na poradzenie sobie z tym? Oto nasza rada.

  Podczas brania prysznica, na ściankach kabiny prysznicowej osadza się twarda woda oraz pozostałości mydła. To powoduje, że w niedługim czasie pojawiają się na niej nieładne plamy, których nie można zmyć za pomocą zwykłej gąbki. Przez wysoką wilgotność powietrza, pleśń ma szansę rozrosnąć się w szczelinach, co stwarza ryzyko dla zdrowia osób mieszkańcach.

  Marzysz o przywróceniu kabinie dawnej świeżości? Wykorzystaj sprawdzony sposób, dzięki któremu pozbędziesz się wszelkich zabrudzeń, włącznie z pleśnią. I uwaga, nie chodzi tutaj o ocet ani sok z cytryny.

  Jak pozbyć się pleśni?

  Łazienka jest miejscem, gdzie panuje duży poziom wilgoci, co jest idealnym środowiskiem dla rozwoju bakterii oraz pleśni, która szczególnie upodobała sobie zakamarki kabiny. Jeżeli zobaczysz, że na fugach pojawiają się niemile widziane żółte albo szaro-zielone plamy, a w łazience czuć charakterystyczną woń wilgoci, oznacza to, że pojawiła się tam pleśń.

  Obecność nawet niewielkiej ilości pleśni w pomieszczeniu może prowadzić do wielu niekorzystnych konsekwencji dla zdrowia. Katar, zapalenie zatok, bóle głowy czy alergie skórne to tylko niektóre z potencjalnych problemów. Dlatego tak istotne jest, by regularnie kontrolować stan kabiny prysznicowej. Zastanawiasz się nad sposobem pozbycia się pleśni? Można to zrobić na kilka sposobów. Pierwsza metoda zakłada użycie wody utlenionej. Wystarczy, że połączysz ją z małą ilością sody oczyszczonej i uzyskaną w ten sposób masę wetrzesz w obszary zaatakowane przez pleśń. Odczekaj godzinę, a następnie zetrzyj powstałą pastę przy użyciu gąbki. Po pleśni nie powinno już być śladu.

  Drugi sposób zakłada wykorzystanie octu. Ocet jest znany ze swoich właściwości dezynfekujących, polerujących i bielących. Nasze babcie używały go do mycia okien, jak i do czyszczenia kabin prysznicowych, ponieważ doskonale radzi sobie także z kamieniem. Jak poprzednio, wystarczy nanosić ocet na powierzchnię, rozprowadzić oraz na koniec spłukać wodą. Jednak ta metoda ma pewien minus. Intensywny zapach octu może utrzymywać się przez długi czas. Na szczęście, istnieje alternatywa. Jeśli posiadasz zmywarkę, to niezbędny produkt znajdziesz w domu.

  Zalej wodą i przetrzyj kabinę. Będzie jak nowa

  Jeśli pragniesz odzyskać dawny blask kabiny prysznicowej i jednocześnie wyeliminować z niej bakterie, mamy dla Ciebie rozwiązanie. Wszystko, czego potrzebujesz to — tabletki do zmywarki. Tabletki te zawierają silne substancje czyszczące i polerujące, które łatwo uporają się z wszelkimi zabrudzeniami. Wystarczy, że rozpuścisz tabletkę w małej ilości gorącej wody, a następnie zamoczoną w roztworze gąbką przetrzyj kabinę. Zostaw na 10 minut, po czym spłucz wodą i wypoleruj szyby do sucha. Będzie wyglądać jak nowa.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także