Na dnie oceanu znalazł zegarek wart 45 tys. złotych. Zrobił coś niezwykłego

  Na dnie oceanu znalazł zegarek wart 45 tys. złotych. Zrobił coś niezwykłego

  Rolex znaleziony na dnie oceanu
  Rolex znaleziony na dnie oceanu
  Źródło zdjęć: © Instagram
  14.02.2024 10:12, aktualizacja: 14.02.2024 15:28

  Zdarza się, że podczas urlopu ludzie tracą przedmioty, które mają dla nich dużą wartość i chyba każdy z nas rozumie ten ból. Teraz wyobraźcie sobie, że te przedmioty w jakiś niezwykły sposób wracają do was po wielu latach, i to w stanie lepszym niż kiedykolwiek. Właśnie taki niecodzienny przypadek miał miejsce w Australii.

  W ubiegłym roku, australijski entuzjasta surfingu, Matt Cuddihy, zyskał popularność po tym, jak opublikował na Instagramie historię swojego zadziwiającego znaleziska.

  W morzu przy wschodnim wybrzeżu Australii, niedaleko Noosa w stanie Queensland, ten młody odkrywca natrafił na zegarek Rolex - model Submariner, którego wartość szacowana jest na około 45 tysięcy złotych.

  Wysokiej klasy zegarki wyróżnia jedna kluczowa właściwość - są niezawodne. Dzięki temu mogą działać w trudnych warunkach i wytrzymać wiele lat. Tak też było w tym przypadku - Rolex, mimo że spędził pod wodą wiele lat, pokryty rdzą i korozją, nadal pracował.

  Po bezpiecznym wydobyciu zegarka na powierzchnię, Matt zauważył grawerunek na jego spodniej stronie, który wskazywał na osobę, której kiedyś ten zegarek należał.

  Nagranie szybko stało się popularne w mediach społecznościowych. Nurkowi udało się dotrzeć do prawowitego właściciela zegarka - Riciego Outrima, byłego żołnierza służącego w Królewskiej Marynarce Wojennej Australii

  Firma Rolex była pod wrażeniem tej historii i postanowiła wspomóc w renowacji zegarka oraz zaproponowała spotkanie w Brisbane.

  Chciałbym podziękować zegarmistrzowi, ponieważ widać, ile miłości i wysiłku włożono w ten projekt– stwierdził Ric.

  Właściciel nie krył swojego wzruszenia i radości, mówiąc mediom, że nosił ten zegarek niemal przez pół wieku, odkąd dostał go w prezencie na osiemnaste urodziny, i wyraził swoją wdzięczność wobec surfera, który odzyskał jego utracony skarb. "W jakimś stopniu pogodziłem się z uczuciem głębokiej straty. Nigdy nie spodziewałem się, że zegarek mógłby wrócić do mnie. Pragnę, by Matt był moim przyjacielem na resztę moich dni. To człowiek o wielkim sercu" - wyznał Ric.

  Źródło artykułu:o2pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także