6 tysięcy złotych dla każdego. Musisz spełnić tylko kilka warunków

  6 tysięcy złotych dla każdego. Musisz spełnić tylko kilka warunków

  Deszczówkę opłaca się zbierać
  Deszczówkę opłaca się zbierać
  Źródło zdjęć: © Pixabay
  13.02.2024 16:23

  Do 30 czerwca 2024 masz okazję skorzystać ze specjalnego programu, który umożliwia ubieganie się o do 6 tysięcy złotych wsparcia finansowego za zbieranie deszczówki. Jakie warunki musisz spełnić, aby móc skorzystać z tej atrakcyjnej oferty? Oto kilka wskazówek, co należy zrobić, aby znaleźć się w gronie beneficjentów.

  Zbieranie wody deszczowej ma wiele korzyści. To przede wszystkim fantastyczna metoda na obniżenie kosztów życia. Wykorzystując zebraną deszczówkę do podlewania roślin, nie tylko oszczędzasz wodę pitną, ale i redukujesz swoje rachunki za wodę. Ponadto, w sytuacji awarii, gdy dostęp do bieżącej wody jest ograniczony, zgromadzone zapasy mogą okazać się nieocenione. Systematycznie gromadząc wodę z opadów, przyczyniasz się również do poprawy gospodarki wodnej w twojej okolicy. Co więcej, teraz za takie działania możesz otrzymać dodatkowe środki finansowe. Jak to zrobić i gdzie złożyć odpowiedni wniosek?

  Aby zdobyć dofinansowanie na zbieranie deszczówki, należy zapoznać się z programem "Moja Woda". Program ten oferuje wyjątkową możliwość uzyskania do 6 tysięcy złotych wsparcia na inwestycje związane z gromadzeniem wody deszczowej, wykorzystaniem wód opadowych oraz innymi działaniami mającymi na celu oszczędne zarządzanie wodą na terenie przydomowym. Jest to doskonała okazja, aby nie tylko przyczynić się do ochrony środowiska, ale i jednocześnie zyskać znaczące wsparcie finansowe.

  W ramach programu "Moja Woda" istnieje możliwość otrzymania dotacji na pojedyncze przedsięwzięcie. Ważne jest, by pamiętać, że każda lokalna jednostka Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dysponuje odrębnym budżetem na ten cel. Dlatego warto bezpośrednio zwrócić się do odpowiedniego funduszu w swojej okolicy, aby dowiedzieć się o dostępności środków. Przykładowo, w Krakowie dostępna jest jeszcze pula około 5 milionów złotych przeznaczona na ten cel.

  Składanie wniosku o dofinansowanie jest możliwe na dwa sposoby: elektroniczny i papierowy. Elektroniczna wersja formularza znajduje się w Generatorze Wniosków o Dofinansowanie (GWD), wraz z pełną instrukcją obsługi. Alternatywnie, można złożyć wniosek w formie papierowej, generując go również za pomocą GWD, a następnie dołączając do niego specjalne oświadczenie.

  Program "Moja Woda" jest otwarty dla szerokiego grona beneficjentów, w tym właścicieli domów jednorodzinnych oraz osób posiadających mieszkania w zabudowie szeregowej, bliźniaczej lub grupowej. Ważne jest, że koszty kwalifikowane do dofinansowania mogą obejmować działania podjęte od 1 czerwca 2020 roku aż do 30 czerwca 2024 roku. Ostateczny termin na realizację wypłaty przyznanych środków przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przypada na 31 grudnia 2024 roku. To doskonała okazja, aby zainwestować w ekologiczne rozwiązania przy jednoczesnym korzystaniu z finansowego wsparcia.

  Źródło artykułu:Genialne.pl
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także