Makłowicz nie dowierzał. Polacy łączą te składniki z rosołem

    Jakiego dodatku do rosołu nie toleruje Robert Makłowicz
    Jakiego dodatku do rosołu nie toleruje Robert Makłowicz
    Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Instagram: Robert Makłowicz (screenshot)

    31.03.2024 16:05

    Zalogowani mogą więcej

    Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

    Robert Makłowicz, ceniony ekspert kulinarny, wyraził swoje poglądy na temat pewnych dodatków do rosołu, które według niego psują całe danie. Wyraził zdziwienie, że podawanie rosołu z pewnym bardzo powszechnym w Polsce składnikiem wydaje mu się bardziej nietypowe niż serwowanie "bijącego serca węża"". O jakim jednak dodatku mówimy?

    Rosół to klasyczna polska zupa, której składniki mogą się różnić w zależności od części kraju. Najbardziej tradycyjna wersja zawiera makaron w kształcie nitki, mieszankę warzyw zwaną włoszczyzną i natkę pietruszki. Dla wielu nie do pomyślenia jest dodawanie do tego wywaru sztucznych wzmacniaczy smaku, np. kostki rosołowej czy płynnych przypraw. Ale to nie te składniki najbardziej dziwią Roberta Makłowicza.

    Podczas występu w odcinku "Drugie śniadanie mistrzów", którego gospodarzem jest Marcin Meller, Makłowicz wraz z innymi znanymi osobistościami, takimi jak Magda Gessler, dyskutował o swoich najbardziej zaskakujących kulinarnych doświadczeniach. Gdy zapytano go o największe zdumienie, jakie spotkało go podczas degustacji nowych potraw, powiedział, że najbardziej zaskoczyło go dodanie ziemniaków do rosołu.

    Robert Makłowicz nie je rosołu w takiej wersji

    Ziemniaki są popularnym składnikiem rosołu w różnych regionach Polski. Uznaje się, że ten sposób podania jest charakterystyczny dla Śląska Cieszyńskiego oraz Opolskiego, ale podobne praktyki występują także na Podkarpaciu. Ziemniaki najczęściej serwuje się w całości gotowane, czasami w postaci purée. Ale to nie jedyny element budzący kontrowersje wśród fanów tej zupy.

    Na Śląsku Cieszyńskim do rosołu dodaje się kluski wątrobiane. W Wielkopolsce rosół z kurą podaje się z makaronem nitki lub łazankami, a zwyczajowy rosół dworski z kapłona zawiera podroby drobiowe, kalafior i suszone grzyby. Inne warianty rosołu mogą zawierać pieczone pieczarki czy ugotowane na twardo jajko. Często do rosołu dodaje się kurkumę, jabłko, ocet, pomidor czy imbir, aby wzbogacić jego smak. Wiele osób właśnie w taki sposób eksperymentuje z tą klasyczną polską zupą.

    Robert Makłowicz nie akceptuje tego dodatku do rosołu
    Robert Makłowicz nie akceptuje tego dodatku do rosołu© Pixabay
    Źródło artykułu:Pysznosci.pl
    robert makłowiczmakłowiczrosół