Lubisz spać z kołdrą między nogami? Ta pozycja ma wpływ na twoje zdrowie

  Lubisz spać z kołdrą między nogami? Ta pozycja ma wpływ na twoje zdrowie

  Spanie z kołdrą między nogami. O co chodzi?
  Spanie z kołdrą między nogami. O co chodzi?
  Źródło zdjęć: © Getty Images | TITOVA ILONA
  16.03.2024 14:10

  Czy wiesz, że preferowana przez Ciebie pozycja snu może wiele o Tobie powiedzieć? Bez względu na to czy śpisz na wznak, na brzuchu czy na boku. Zastanów się, czy trzymasz wówczas kołdrę między nogami? Ta decyzja ma wpływ nie tylko na twoje zdrowie, ale też mówi co nieco o twojej osobowości.

  Odpowiednia ilość snu jest kluczowa dla naszej codziennej wydajności. Brak snu skutkuje zmniejszeniem poziomu energii i skłonnością do rozproszenia się oraz rozdrażnienia w ciągu dnia. Dlatego też, aby zachować dobry stan zdrowia i dobre samopoczucie, niezbędna jest dbałość o higienę snu. Co to właściwie oznacza? Dorosły człowiek powinien spać co najmniej sześć godzin, na odpowiednio wygodnym łóżku, unikać obciążających żołądek posiłków szczególnie przed snem i ekspozycji na światło niebieskie pochodzące z ekranów telewizorów czy telefonów.

  Spanie na boku jest zdrowe

  Wybór pozycji do spania to indywidualna sprawa każdego z nas. Spanie na boku jest szczególnie rekomendowane przez specjalistów, ale kluczowe jest posiadanie do tej czynności odpowiedniej poduszki. Ma ona zapewnić kręgosłupowi naturalną pozycję w czasie snu.

  Ważne jest, aby głowa nie była ułożona ani za nisko, ani za wysoko, aby uniknąć nieprzyjemnych dolegliwości i bóli w okolicach szyi. Okazuje się, ułożenie się do snu z kołdrą lub dodatkową poduszką między nogami może zmniejszyć ryzyko problemów z układem kostnym.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  Sposób, w jaki śpisz zdradza to, jakim jesteś człowiekiem

  Istnieje przekonanie, że sposób, w jaki śpimy, może zdradzać pewne cechy naszej osobowości. Osoby preferujące spanie z kołdrą między nogami często uważane są za liderów. Charakteryzują się one silnym poczuciem indywidualności, dokładnie wiedzą, czego chcą od życia i posiadają zdolność skutecznego kierowania innymi.

  Tacy ludzie często kierują się w życiu pragnieniem osiągnięcia zawodowego sukcesu. Wyróżnia ich wytrwałość, konsekwencja w działaniu i dążenie do doskonałości. Mogą mieć jednak problemy z akceptacją krytyki i utratą kontroli. Stawiają na niepokazywanie słabości i często skrywają swoje emocje, kiedy są w towarzystwie innych osób.

  Jeśli masz ciekawą wiadomość, zdjęcie lub wideo, prześlij to do nas przez dziejesie.wp.pl

  Źródło artykułu:PAP
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także