Księżna Kate jest w śpiączce? Tak twierdzą hiszpańskie media

  Księżna Kate jest w śpiączce? Tak twierdzą hiszpańskie media

  Teorii spiskowych o zdrowiu księżnej Kate nie brakuje
  Teorii spiskowych o zdrowiu księżnej Kate nie brakuje
  Źródło zdjęć: © ONS
  29.02.2024 11:22
  Księżna Kate nie pojawiła się na oczach publiczności od środkowej części stycznia, kiedy to ogłoszono, że przeszła operację. Mimo iż z pałacu nadeszły wiadomości, że małżonka Williama wróci do pełnienia swoich funkcji dopiero nieco przed świętami Wielkiejnocy, szybko wytworzyło się wiele domysłów mających charakter spiskowy. Zastanawia się, czy faktycznie nie ma żadnych powodów do niepokoju?

  Nowy Rok nie rozpoczął się łatwo dla rodziny królewskiej. Problemy zdrowotne dotknęły zarówno króla Karola III, u którego stwierdzono nowotwór, jak i księżnej Walii. Kate musiała poddać się operacji jamy brzusznej, o której z Pałacu Kensington przekazano, że przebiegła pomyślnie bez komplikacji. Zasygnalizowano również, że czeka ją okres kilkutygodniowej rekonwalescencji. Mimo to, wielu obserwatorów, w tym dziennikarzy, szuka dalszych komplikacji w sytuacji księżnej Kate, co napędza entuzjastów teorii spiskowych .

  Dalsza część materiału dostępna jest po materiale wideo

  Księżna Kate w śpiączce? Teorii spiskowych nie brakuje

  Kilka tygodni od zabiegu księżnej mija, a ona wciąż nie pojawiła się na publicznych wydarzeniach. To spowodowało pojawienie się jeszcze bardziej zaskakujących spekulacji na temat jej zdrowia. W przestrzeni medialnej w Hiszpanii pojawiły się dywagacje, że księżna Walii znajduje się w śpiączce. Dziennikarka Concha Calleja podawała, że chociaż operacja się powiodła, to komplikacje nadeszły po kilku dniach, stwarzając zagrożenie dla jej życia, które ma nadal być w niebezpieczeństwie, a ona utrzymywana jest w śpiączce. Użytkownicy internetu także węszą spisek, zauważając, że Kate, która pokazała się w świetnej formie zaledwie kilka godzin po ostatnim porodzie, teraz, po udanej operacji, jest przedstawiana społeczeństwu tylko przez oficjalne oświadczenia.

  - "Kate Middleton - ta sama kobieta, która jak modelka pozowała po wyjściu ze szpitala kilka godzin po porodzie - nagle potrzebuje miesięcy rekonwalescencji przed pokazaniem się publicznie? (...) To brzmi... złowieszczo" - skomentowała na "X" jedna z użytkowniczek sieci.

  Ostatnia nieobecność Williama na ceremonii pogrzebowej króla Konstantyna z Grecji jeszcze bardziej napędza plotki dotyczące poważnych problemów Kate. Książę miał zamiar wziąć udział w wydarzeniu, ale z przyczyn "osobistych" musiał wycofać się w ostatniej chwili. Sensacyjne doniesienia na ten temat pojawiły się także w mediach brytyjskich i greckich, które były cytowane globalnie.

  Książę William i Kate blisko rozstania? Plotek nie brakuje

  Równolegle toczy się wiele dyskusji na temat relacji między książęcą parą. Media od dłuższego czasu roztrząsają teorie o romansie Williama z bliską przyjaciółką Kate, Rose Hanbury. Według doniesień amerykańskiej prasy to właśnie kłopoty w miłości mogą tłumaczyć tak długi czas nieobecności księżnej. Tabloidy w Stanach, jak również użytkownicy mediów społecznościowych, zwracają uwagę, że William ani razu nie złożył wizyty żonie w szpitalu, a także samodzielnie bawił się na ceremonii wręczania nagród BAFTA, gdzie wydawał się być w doskonałym nastroju.

  Pałac zareagował na szokujące teorie w sprawie zdrowia księżnej Kate

  Spekulacje dotyczące stanu zdrowia Kate szybko rozprzestrzeniły się w internecie i prasie na całym świecie. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że Pałac wydał oficjalny komunikat, w którym zdecydowanie odrzuca wszelkie domysły na temat kondycji księżnej. W ten sposób rodzina królewska kładzie kres wszystkim nierealnym opowieściom i prosi o poszanowanie prywatności księżnej Kate podczas jej rekonwalescencji.

  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także