Koniec Disco Polo w TVP. Co na to gwiazdy gatunku?

  Magdalena Narożna w ostatnich latach często występowała na imprezach TVP
  Magdalena Narożna w ostatnich latach często występowała na imprezach TVP
  Źródło zdjęć: © Kapif | � by KAPIF.pl

  15.03.2024 11:33

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Kierownictwo Telewizji Polskiej (TVP) ogłosiło, iż zamierza wprowadzić świeże elementy do swojej oferty programowej rozrywkowej. Na pierwszy plan mają wkroczyć wykonawcy reprezentujący różnorodne gatunki muzyczne, w miejsce dotychczas dominującej muzyki disco polo i biesiadnej. O swoich przemyśleniach na ten temat postanowiła opowiedzieć Magdalena Narożna.

  W ciągu ostatniej dekady, gatunek disco polo znalazł swoje stałe miejsce w ramówce rozrywkowej TVP. Ta sytuacja nie była rezultatem celowej polityki programowej stacji, ale konsekwencją decyzji Jacka Kurskiego, współpracownika partii PiS, którego objęcie stanowiska prezesa spowodowało, iż liczni artyści odmówili współpracy z publicznym nadawcą, ograniczając tym samym dostępność wykonawców do nielicznej grupy disco polo. Nowe kierownictwo TVP planuje odmienić ten stan rzeczy.

  - Ta telewizja przez ostatnie lata miała twarz Zenona Martyniuka, co też nie było przypadkowe i co wielu ludzi oburzało. To się zmieni. Do TVP wrócą artyści o nieco innej wrażliwości muzycznej - poinformował Tomasz Sygut, prezes TVP, w wywiadzie dla tygodnika "Polityka".

  Continued below video

  Ani Zenek Martyniuk, ani Marcin Miller z zespołu Boys nie czują się zaniepokojeni tą decyzją. Miller sugeruje, że Sylwester bez disco polo może stracić na atrakcyjności.

  - Uważam, że w Sylwestra ludzie chcą się bawić, żegnać stary rok i witać nowy z przytupem i uśmiechem na ustach. Jeżeli ktoś będzie chciał się bawić przy muzyce z filharmonii, ja to szanuję [...] Jeżeli pan dyrektor uzna, że akurat przy takiej muzyce ludzie będą się bawić, to jego sprawa. Przykro tylko, że robi z telewizji publicznej swój folwark - wyznał Miller w rozmowie z Plejadą.

  Disco polo jeszcze wróci do TVP?

  Magdalena Narożna z zespołu Piękni i Młodzi również podkreśla, że to właśnie dzięki disco polo imprezy muzyczne organizowane przez TVP cieszyły się ogromną popularnością. - Sylwestrowe maratony muzyczne przyciągały miliony widzów. Nie jestem na bieżąco z oglądalnością z tego roku, ale w poprzednich latach to disco polo gwarantowało najwyższe wskaźniki oglądalności - podzieliła się z "Faktem".

  W związku z tym, artystka wyraża nadzieję, że zmiany w ofercie muzycznej nie będą tak radykalne. - Mam nadzieję, że tak nie będzie. Jeżeli tak będzie, to myślę, że szybko powrócą do formuły, która była połączona z muzyką disco - wyraziła oczekiwanie.

  Narożna dodatkowo zauważa, że muzyka disco przez lata przechodziła różne etapy popularności - raz jest na szczycie list przebojów, innym razem uznawana za kicz. - Disco polo i tak znów stanie się popularne. Nawet jeśli obecnie może cieszyć się nieco mniejszym zainteresowaniem, w końcu znów będzie na topie - zakończyła.

  Źródło artykułu:WP Teleshow
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także