Co dalej z Wąsikiem i Kamińskim? Kaczyński zadecydował

  Co zrobi Kaczyński?
  Co zrobi Kaczyński?
  Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images

  09.02.2024 12:44, aktual.: 09.02.2024 14:44

  Zalogowani mogą więcej

  Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

  Jarosław Kaczyński poinformował, że istnieje duża szansa na złożenie wniosków do organów ścigania dotyczących nielegalnego unieważnienia mandatów poselskich dwóch polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

  Podczas piątkowej rozmowy z dziennikarzami, prezes PiS potwierdził, że planują podjęcie odpowiednich kroków prawnych. Podkreślił jednak, że nie może jeszcze precyzyjnie określić terminu złożenia doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Zapytany przez dziennikarzy, czy można oczekiwać wkrótce zainicjowania postępowania prokuratorskiego w sprawie mandatów poselskich wspomnianych polityków, lider Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział twierdząco. Wskazał jednak na konieczność dokładniejszego przygotowania przez zespół prawników przed złożeniem takiego zawiadomienia.

  W wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie o prawdopodobieństwie podjęcia działań prawnych, lecz przyznał, że na obecnym etapie nie jest w stanie podać dokładnej daty, zaznaczając, że prace nad tym wciąż trwają.

  W innym wątku poruszanym przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest sytuacja związana z ministrem sprawiedliwości, Adamem Bodnarem. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję na rozwiązanie tej kwestii za pośrednictwem sądu. Podkreślił, że oczekuje na decyzję sądową, która zakończy sprawę związaną z działaniami Bodnara.

  Tymczasem, Szymon Hołownia, pełniący funkcję Marszałka Sejmu, wielokrotnie podkreślał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik już nie posiadają statusu posłów. Niedawno ogłosił, że zwróci się do Moniki Pawłowskiej z zapytaniem o jej zamiar skorzystania z prawa do objęcia mandatu poselskiego po Mariuszu Kamińskim. Ta decyzja wywołała sprzeciw wśród przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii, Jarosław Kaczyński, otwarcie oskarża Marszałka Sejmu o naruszenie prawa, wskazując na nielegalność działań podejmowanych wobec Kamińskiego i Wąsika.

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także