Co dalej z Wąsikiem i Kamińskim? Kaczyński zadecydował

  Co dalej z Wąsikiem i Kamińskim? Kaczyński zadecydował

  Co zrobi Kaczyński?
  Co zrobi Kaczyński?
  Źródło zdjęć: © GETTY | SOPA Images
  09.02.2024 12:44, aktualizacja: 09.02.2024 14:44

  Jarosław Kaczyński poinformował, że istnieje duża szansa na złożenie wniosków do organów ścigania dotyczących nielegalnego unieważnienia mandatów poselskich dwóch polityków Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika.

  Podczas piątkowej rozmowy z dziennikarzami, prezes PiS potwierdził, że planują podjęcie odpowiednich kroków prawnych. Podkreślił jednak, że nie może jeszcze precyzyjnie określić terminu złożenia doniesienia o możliwości popełnienia przestępstwa.

  Zapytany przez dziennikarzy, czy można oczekiwać wkrótce zainicjowania postępowania prokuratorskiego w sprawie mandatów poselskich wspomnianych polityków, lider Prawa i Sprawiedliwości odpowiedział twierdząco. Wskazał jednak na konieczność dokładniejszego przygotowania przez zespół prawników przed złożeniem takiego zawiadomienia.

  W wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, Jarosław Kaczyński wyraził przekonanie o prawdopodobieństwie podjęcia działań prawnych, lecz przyznał, że na obecnym etapie nie jest w stanie podać dokładnej daty, zaznaczając, że prace nad tym wciąż trwają.

  W innym wątku poruszanym przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości jest sytuacja związana z ministrem sprawiedliwości, Adamem Bodnarem. Jarosław Kaczyński wyraził nadzieję na rozwiązanie tej kwestii za pośrednictwem sądu. Podkreślił, że oczekuje na decyzję sądową, która zakończy sprawę związaną z działaniami Bodnara.

  Tymczasem, Szymon Hołownia, pełniący funkcję Marszałka Sejmu, wielokrotnie podkreślał, że Mariusz Kamiński i Maciej Wąsik już nie posiadają statusu posłów. Niedawno ogłosił, że zwróci się do Moniki Pawłowskiej z zapytaniem o jej zamiar skorzystania z prawa do objęcia mandatu poselskiego po Mariuszu Kamińskim. Ta decyzja wywołała sprzeciw wśród przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości. Prezes partii, Jarosław Kaczyński, otwarcie oskarża Marszałka Sejmu o naruszenie prawa, wskazując na nielegalność działań podejmowanych wobec Kamińskiego i Wąsika.

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także