×

Życie w związku wcale nie jest takie proste. Oto 5 podstawowych zasad, o których warto wiedzieć

Co zrobić, aby nasz związek był jak najbardziej udany? Okazuje się, że powstało i wciąż powstaje wiele poradników, których zadaniem jest przybliżenie nas do pełnego miłości życia. Niestety, wiele z nich często nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.

Poniżej przygotowaliśmy listę stereotypowych sytuacji, które nie mają zbyt wiele wspólnego z prawdą. Patrz na nie z przymrużeniem oka i pamiętaj, że „nie wszystko złoto, co się świeci”.

1. Musi połączyć Was wspólna pasja.

Nie wszystkie związki zaczynają się od niesamowitego zauroczenia. Warto więc zwrócić uwagę nie tylko na pasję i chemię, która tworzy się między Wami, ale przede wszystkim na to, czy kobieta może czuć się bezpieczna i komfortowo przy swoim mężczyźnie. W związku, który ma być zbudowany na lata o wiele bardziej istotny jest fakt, czy możecie się razem pośmiać i zaufać sobie nawzajem.

2. Szczęśliwe pary mają te same zainteresowania.

Każda osoba ma swoje własne zainteresowania i hobby. Nie można myśleć, że mając inne zainteresowania (opera, teatr itd.) od drugiej osoby, nie będziemy dla niej atrakcyjni. Nic bardziej mylnego!

3. Szczęśliwe pary nigdy się nie kłócą.

Ludzie, którzy się ze sobą nie kłócą, zazwyczaj są dla siebie obojętni. Pary bez kłopotów są zazwyczaj na drodze do rozpadu związku. Nie mamy tutaj na myśli oczywiście przekleństw i krzyków, ale małe kłótnie to coś całkowicie normalnego, a momenty, w których dochodzi do zgody, były, są i będą zawsze miłe.

4. Szczęśliwe pary lubią się adorować.

Nie oczekuj tego, że Twój partner będzie bezwarunkowo kochał Twoją rodzinę i przyjaciół. Ty także nie musisz być najlepszą przyjaciółką jego rodziny. Pamiętaj, aby rozmawiać ze swoją drugą połówką na temat każdej osoby i być w tym przypadku szczerym.

5. Szczęśliwe pary zawsze są razem.

Jeśli uważasz, że szczęśliwe pary nigdy się nie opuszczają to bardzo się mylisz. Prędzej czy później każdy chcę spędzić trochę czasu bez swojej drugiej połówki. W ułożonych związkach partnerzy doskonale rozumieją siebie nawzajem i chcą dać sobie odrobinę prywatności. To nie oznacza, że mają siebie dość, a wręcz przeciwnie… Takie rozwiązania często pozwalają na wzmocnienie więzi, przez co związek staje się jeszcze bardziej ugruntowany.

Może Cię zainteresować

zamknij