×

Dwa lata po odzyskaniu wolności Tomasz Komenda opowiedział o swojej ukochanej

Życie Tomasza Komendy po wyjściu z więzienia. Bohater najgłośniejszej sprawy ostatnich lat przez długi czas unikał mediów. Niedawno jednak opowiedział o swojej ukochanej.

Niesprawiedliwie oskarżony

Historią Tomasza Komendy przez wiele lat żyła cała Polska. W 2004 roku mężczyznę niesłusznie skazano na karę 25 lat pozbawienia wolności. Postawiono mu zarzuty zgwałcenia i zabójstwa 15-letniej dziewczyny.

Sprawa w Miłoszycach od samego początku budziła wiele emocji. Na łamach Gazety Wyborczej napisano:

Na miejscu przestępstwa sprawcy pozostawi­li sporo śladów, m.in. włosy, od­cisk zębów, a także ślady orga­niczne, umożliwiające jedno­znaczne udowodnienie mu winy, je­śli tylko zostałby namie­rzony.

Śledztwo trwało kilkanaście lat. W tym czasie przesłuchano wielu świadków, przeprowadzono liczne badania, sporządzono portrety pamięciowe i wiele opinii biegłych. Dopiero piąty prokurator, który przejął sprawę, przedstawił akt oskarżenia opierając się na zeznaniach jednego z co najmniej trzech świadków.

Tomaszowi Komendzie zarzucono gwałt ze szczególnym okrucieństwem. Następnie oskarżono go o zabójstwo. Ponoć na miejscu zbrodni znaleziono czapkę, a na niej włos z DNA mężczyzny. Za dowód uznano także zapach z czapki oraz ślady pogryzień na ciele 15-letniej dziewczyny, które miały odpowiadać uzębieniu oskarżonego.

Mężczyzna za kratkami spędził 18 lat. Z więzienia wyszedł w marcu 2018 roku, kiedy został warunkowo zwolniony z odbywania kary. Natomiast 16 maja 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę ze wszystkim postawionych mu zarzutów.

Życie Tomasza Komendy. Kim jest jego dziewczyna?

Dwa lata po wyjściu z więzienia Tomasz Komenda zgodził się wystąpić w programie Uwaga TVN. Tam też zdradził, że w jego życiu pojawiła się kobieta, która pomaga mu w ciężkich chwilach:

Wszystkie dziewczyny, z którymi nawiązałem kontakt, nie patrzyły na mnie jak na mężczyznę, tylko zastanawiały się: czy to na pewno on?

Jego ukochana nazywa się Anna Walter. Z byłym partnerem ma dwóch synów, których od dawna wychowuje sama. Zakochani poznali się na portalu randkowym. Kobieta przyznała, że śledziła jego historię i współczuła mu tego, co go spotkało.

Koleżanka namówiła mnie do założenia konta. Zobaczyłam tam Tomka i napisałam do niego, że fajnie go zobaczyć po tej stronie życia. Tak jak większość Polaków śledziłam jego historię. Współczułam mu tego, co go spotkało i tak zaczęliśmy ze sobą korespondować. Ten kontakt się kilkukrotnie nam urywał, ale naprawdę zaiskrzyło dopiero, gdy spotkaliśmy się przypadkiem na ulicy.

Nigdy nie chciałam od Tomka wyciągać informacji. Nie dopytywałam go, co go tam spotkało, jak było. Czekałam na moment, że sam się przede mną otworzy i wszystko mi opowie. Były momenty, że on się otwierał i oboje płakaliśmy jak dzieci.

– opowiada Anna.

Tomasz wyznał, że jest szczęśliwy. Chce założyć rodzinę i doczekać się własnych dzieci.

Uczucie, miłość przychodzi samo. Albo jest, albo go nie ma. Poczułem motylki w brzuchu, wiedziałem, że Ania jest tą jedyną.

Chciałbym mieć ślub kościelny, marzę żeby Ania w białej sukni stanęła ze mną na ślubnym kobiercu. To będzie nasze święto. Największe moje marzenie to, żeby Ania urodziła mi syna lub córkę. Imiona już są wybrane. Rodzina zwiążę nas jeszcze mocniej.

W 2018 roku świat obiegło wzruszające zdjęcie Tomasza Komendy w uścisku Papieża Franciszka. 

„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”

8 września 2020 roku w kinach zadebiutuje film „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” opowiadający historię mężczyzny. Produkcja powstała przy zaangażowaniu i pełnym wsparciu Tomasza Komendy i jego rodziny. Jak powiedział niesłusznie skazany:

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi.

W obsadzie filmu znaleźli się m.in.: Agata Kulesza, Jan Frycz, Andrzej Konopka, Magdalena Różczka i Dariusz Chojnacki. Poniżej można obejrzeć zwiastun produkcji.

Źródła: www.wprost.pl, viva.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować