×

Oto jak wygląda noc mamy trójki dzieci. Prawie nie różni się od dnia

Uroki nieprzespanych nocy to odwieczny problem mam. Co jednak ma powiedzieć kobieta, która wychowuje trójkę małych dzieci?

Melanie Darnel to mama, która ma na swojej głowie trójkę maluchów. Kiedy jej męża nie ma w domu, zajmuje się nimi zupełnie sama. Pewnego razu postanowiła sprawdzić, jak długo śpi każdej nocy, podczas gdy jej mąż jest w pracy. W tym celu zamontowała kamerę i nagrała filmik, który bardzo szybko trafił do tysięcy rodziców na całym świecie.

Skomentować całą sytuację postanowiła sama Melanie, która jak twierdzi, widzi w tym wszystkim mnóstwo pozytywów.

Macierzyństwo nie kończy się, gdy zachodzi słońce. ? Jestem mamą w nocy w taki sam sposób, w jaki jestem nią w ciągu dnia.

Mam dwa nocne cele wychowawcze (1) uzyskać wystarczającą ilość snu i (2) zaspokoić potrzeby żywieniowe i emocjonalne dziecka. To trudna do utrzymania równowaga.

Potrzeby dziecka są zazwyczaj proste: przytulanie i karmienie. Matki są ekspertami w obu tych sprawach, a zdolność do całkowitego zaspokojenia potrzeb naszego niesamowitego dziecka jest ogromnie satysfakcjonująca.

Tak więc, do wszystkich zmęczonych matek – wdech i wydech. Te dni są intensywne, ale krótkotrwałe. Zarówno Ty, jak i dziecko będziecie jeszcze kiedyś spać spokojnie i zdrowo. Póki co, przytulajcie swoje dzieci, pielęgnujcie je i kochajcie bez względu na to, którą godzinę wskazuje zegar. Dziecko, które dziś kołyszesz, może mieć okazję patrzenia na gwiazdy, trzymając własne dziecko. Wtedy będzie myśleć o Tobie i doceni Cię.

No cóż, mamą się jest, a nie bywa. Co za tym idzie, jest się nią tak samo w dzień jak i w nocy. Mamy z pewnością wiedzą, co mamy na myśli.

Może Cię zainteresować

zamknij