Kategorie NewsyŻycie

Ma zaledwie 20 lat, choć jej ciało jest w takim stanie jakby miała 140. Wszystko przez chorobę

Tak często nie doceniamy tego, co mamy. Nie doceniamy, że mamy dach nad głową, co jeść, że mamy pracę, a przede wszystkim jesteśmy zdrowi. Tak często porównujemy się z innymi, zwłaszcza w jakiś sposób „lepszymi” czy zamożniejszymi, że popadamy w kompleksy, a nasza wiara w siebie zaczyna diametralnie spadać. Wiecie coś o tym? A może znacie takie osoby? Paradoksem tego wszystkiego jest z kolei fakt, że są wśród nas ludzie, którzy faktycznie cierpią i nie mają łatwego życia, a mimo to potrafią czerpać z niego radość i z uśmiechem witać każdy kolejny dzień. Pochodząca z Portugalii dziewczyna jest jedną z nich. Jak wygląda więc życie Claudii Amaral?

Życie Claudii Amaral
Facebook

Życie Claudii Amaral

Życie Claudii Amaral znacznie różni się od życia jej rówieśniczek, a wszystko za sprawą zespołu Hutchinsona-Gilforda zwanego również progerią. W czym przejawia się ta rzadka choroba genetyczna? Otóż jej objawy widać gołym okiem bowiem charakteryzuje się ona znacznie przyspieszonym procesem starzenia. Dla przykładu ciało Portugalki starzeje się mniej więcej 7 razy szybciej niż ciało zdrowego człowieka. W związku z tym średnia długość życia osób chorych na progerię wynosi średnio około 13 lat. Claudia jest jednak wyjątkiem.

Życie Claudii Amaral
Facebook

Niedawno skończyła 20 rok życia – to tak jakby fizycznie miała 140 lat – i z uśmiechem na twarzy wita każdy kolejny dzień

Choroba i wiek, którego nie dożywa praktycznie żadna chora na progerię osoba, przyczyniły się do tego, że Claudia ma całkiem poważne problemy zdrowotne – ma problemy z sercem, krążeniem i kośćmi. Do tego wszystkiego dochodzą codzienne spojrzenia innych, którzy niekiedy patrzą na Claudię jak na stworzenie z innej planety. Co na to „20-latka”? Jak sama twierdzi, nie ma zamiaru załamywać się z powodu choroby, na którą przecież i tak nie ma wpływu, a tym bardziej komentarzami osób, które nic nie wnoszą do jej życia.

Życie Claudii Amaral
Facebook

No cóż, wielu zdrowych ludzi mogłoby się od niej naprawdę sporo nauczyć, prawda? Podziel się historią Claudii z innymi. Niech wiedzą, że ich problemy wcale nie są takie straszne, jak mogłoby się im wydawać.

Życie Claudii Amaral
Facebook