×

Zwycięzca Big Brothera nie radzi sobie z powrotem do rzeczywistości. Ma zaburzenia

Kamil Lemieszewski zwyciężył drugą (po reaktywacji) edycję polskiego „Big Brothera”. Wydawać by się mogło, że wygrana w wysokości 100 000 złotych oraz samochód Fiat 500 uszczęśliwią uczestnika. Niestety po zakończeniu programu Lemieszewski ma problem z ponownym zaadaptowaniem się do rzeczywistości…

Potrójna wygrana

W programie Lemieszewski nie tylko zdobył nagrodę pieniężną i samochód, ale również odnalazł miłość swojego życia. Ewę Kępys znał już jakiś czas przed występem w show, ale to głównie za sprawą programu ich uczucie miało okazję rozkwitnąć. Mimo pięknych wspomnień, a może właśnie z ich powodu celebryta cierpi obecnie na zaburzenia lękowe.

Problem z psychiką?

Zaburzenia lękowe, to choroba należąca do grupy zaburzeń nerwicowych. Często jest spowodowana czynnikami biologicznymi, ale bywa również uwarunkowana indywidualnymi warunkami osobowymi. Choroba objawia się atakami paniki, fobiami, obsesjami czy nawracającymi wspomnieniami. Stanom lękowym może towarzyszyć depresja, uzależnienie czy zaburzenia apetytu. 

Kamil Lemieszewski przyznał w rozmowie z Party.pl, że po zakończeniu programu sprawia mu wielką trudność ponowne odnalezienie się w społeczeństwie i powrót do codzienności.

Muszę się przyzwyczaić do napływu tylu informacji w krótkiej chwili. Tam byliśmy odcięci od wielu rzeczy. Mieliśmy tylko 15 osób i głos, który do nas mówił. Po wyjściu od razu się rozpłakałem jak małe dziecko

Zwycięzca „Big Brothera” wyznał, że ma zaburzenia lękowe. W wywiadzie opowiedział również o swoim stanie zdrowia i samopoczuciu. Wyjawił, że w dniu zakończenia reality-show nie wytrzymał. Emocje wzięły górę.

Po wyjściu z domu Wielkiego Brata od razu się rozpłakałem jak małe dziecko. Szlochałem w ramię Ewy i leciały mi gile z nosa. Tyle mnie to kosztowało

Lemieszewski nadal odczuwa dyskomfort związany z poczuciem bycia obserwowanym. Przyznaje, że ma problemy z zasypianiem, jak również z samym snem.

Budzę się w środku nocy. Dziś też się obudziłem

Celebryta ma wrażenie jakby wciąż był śledzony przez „oko Saurona” i „najeżdżające” na niego kamery.

Zwycięzca programu może jednak liczyć na wsparcie pozostałych uczestników oraz pomoc psychologa i psychoterapeuty, którzy zapewniają, że schorzenie powinno minąć w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij