×

Thandie Newton opowiedziała o tym, jak była molestowana seksualnie. Miała zaledwie 16 lat

Thandie Newton w szczerym wywiadzie opowiedziała o szczegółach molestowania seksualnego, jakie spotkało ją na początku kariery aktorskiej. Kobieta powiedziała, że była wówczas „prawie sparaliżowana ze strachu”.

Zwierzenie Thandie Newton na temat molestowania

Do traumatycznych zdarzeń doszło przed laty na planie filmowym. Aktorka znana m.in. z serialu „Westworld” oraz filmów: „Raz się żyje”, „Dobre uczynki” czy „Miasto gniewu” wyznała, że w wieku 16 lat została skrzywdzona na planie filmu „Randka na przerwie”. W rozmowie z Sunday Times zdradziła szczegóły zdarzenia:

Stało się to w nocy, gdy mój ojciec odleciał do domu. Miałam 16 lat i byłam dziewicą.

Newton przyznała, że nie miała dość siły, aby sprzeciwić się atakom.

Nie walczyłam z nim, byłam niemal sparaliżowana strachem. To było molestowanie seksualne.

47-latka opowiedziała także o innym, szokującym incydencie, do którego doszło podczas przesłuchania do filmu. Reżyser poprosił ją wówczas, aby usiadła „z rozłożonymi na boki nogami”.

Zostałam wezwana na drugie przesłuchanie. Reżyser poprosił mnie, bym usiadła z rozłożonymi nogami; były ustawione tak, że mógł zobaczyć wszystko pod spódnicą. Poprosił mnie, bym położyła nogę na podparciu krzesła i pomyślała o postaci, z którą miałam prowadzić dialog oraz o tym, jak czułabym się uprawiając seks z tą osobą.

Wówczas początkująca aktorka nie miała pojęcia, że jest ofiarą molestowania seksualnego.

Był reżyserem, a ja byłam bardzo młoda i myślałam, że to normalne.

Takich historii jest wiele

Historia Thandie Newton to jeden z wielu przypadków molestowania, do których dochodzi w Hollywood. 11 marca słynny producent filmowy, Harvey Weinstein został skazany na 23 lata więzienia za gwałt oraz przestępstwo seksualne. Thandie uważa, że ​​wciąż na wolności znajduje się ogromna ilość przestępców seksualnych. Po aresztowaniu Weinsteina powiedziała:

To tylko jedna osoba. Ten biznes poluje na młodych ludzi. Widziałam to wszędzie. Nie chodzi mi tylko o molestowanie seksualne, którego doświadczyłam, ale o to, że zabrakło ludzi, którzy mieliby dość odwagi, aby mnie ochronić.

Aktorka jest zdania, że należy wymierzyć sprawiedliwość nie tylko sprawcom gwałtów i molestowań, ale również osobom, które pomagały i pomagają ich chronić.

Ci ludzie powinni zostać pociągnięci do odpowiedzialności. Wszyscy, którzy stanowili otoczenie Weinsteina… to kultura gwałtu, która wykorzystuje zmowę milczenia.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij