×

Zwabiła ciężarną 19-latkę do swojego domu. Chciała ją zabić i wyciąć jej dziecko

Ta historia jest nie tylko przerażająca, ale także brzmi jak scenariusz thrillera… Jak można dopuścić się czegoś tak strasznego? Jakie chore żądze muszą człowiekiem zawładnąć, aby zdecydował się na taki ruch? Clarisa Figueroa jest oskarżona o zwabienie ciężarnej nastolatki Marlen Ochoa-Lopez do jej domu w Chicago z obietnicą ofiarowania jej wózka, zamordowania 19-latki i wycięcia z jej łona dziecka… Policja twierdzi, że w całym zajściu towarzyszyła kobiecie jej dorosła córka Clarisy, która pomogła jej udusić Ochoa-Lopez kablem.

Figueroa udawała, że… urodziła i na jednej ze stron zbierała pieniądze dla swojego chorego synka, który był tak naprawdę nowo narodzonym dzieckiem zamordowanej 19-latki

Jak doszło do tego, że kobiety się spotkały? Marlen myślała, że udaje się do domu kobiety, aby otrzymać wózek spacerowy i ewentualnie ubrania dla dzieci. Poznała ją za pośrednictwem grupy na Facebooku dla matek o nazwie „Help A Sister Out”.

Komisarz policji, Eddie Johnson, w czasie konferencji prasowej nie krył emocji

Słowa nie są w stanie wyrazić, jak obrzydliwe i całkowicie chore jest to, do czego doprowadziła ta kobieta. Ofiara była cudowną młodą kobietą i przyszłą mamą, która była w dziewiątym miesiącu ciąży i czekała na swojego drugiego synka. Wszyscy tutaj jesteśmy rodzicami, braćmi, siostrami, synami i córkami. Więc rozumiemy to, do jakie tragedii tutaj doszło. Rodzina Ochoa-Lopez powinna świętować narodziny młodego dziecka. Zamiast tego opłakują śmierć tej młodej damy i prawdopodobnie dziecka, które walczy w tej chwili o życie i jest w ciężkim stanie

W czasie, gdy Clarisa szukała ludzi, którzy pomogą jej ocalić „jej synka”, policja już otrzymała sygnał, że coś może być nie tak

Oczywiście nie mieli zamiaru tego zlekceważyć i sprawdzili zgłoszenie. Wówczas w śmietniku, który znajduje się przed domem kobiety, znaleźli dowody zbrodni oraz zwłoki Marlen… Wykonano dodatkowo testy DNA i szybko wyjaśniło się, że Clarisa nie jest matką chłopczyka.

Za co odpowie Clarisa?

Przede wszystkim za morderstwo ze szczególnym okrucieństwem, kradzież dziecka i narażenie go niepełnosprawność, a nawet na śmierć. Podejrzany o współudział jest także partner morderczyni, Piotr Bobak oraz jej córka, Desiree Figueroa.

Nam nie mieści się w głowie, że można dopuścić się takiej zbrodni… A doprowadziła do tego chęć posiadania dziecka?! Okropne!

Może Cię zainteresować

zamknij