×

W wieku 64 lat zmarła Zuzanna Łapicka. Była żona Daniela Olbrychskiego zmagała się z nowotworem

W wieku 64 lat zmarła Zuzanna Łapicka, była żona Daniela Olbrychskiego. Dziennikarka przez wiele lat związana była zawodowo z Telewizja Polską.

O śmierci pani Zuzanny napisał reżyser, Andrzej Saramonowicz

Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: „Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali”, ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym. Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało

Zuzanna Łapicka od dwóch walczyła z chorobą nowotworową

W tym roku napisała książkę, w której podzieliła się spostrzeżeniami na temat relacji międzyludzkich w świecie show-biznesu: „Od wielu osób słyszałam wielokrotnie, że powinnam swoje wspomnienia zanotować. Mówiono mi tak zwłaszcza wtedy, gdy zabawiałam towarzystwo anegdotami o znanych i intrygujących osobach, które udało mi się w życiu spotkać. Zabierałam się za pisanie parę razy, a potem je zarzucałam. W końcu uznałam, że jednak powinnam”.

O dziennikarce wypowiadało się dobrze wiele polskich gwiazd, z którymi się przyjaźniła. Wśród nich była Krystyna Janda

Zuzia umiała zawsze zebrać świat do kupy, uśmiechnąć się podczas największej katastrofy, zracjonalizować i wyciągnąć pozytywne wnioski z każdej klęski.

Z całą pewnością mogłabym powiedzieć: kochamy Zuzię wszyscy, nie wyobrażamy sobie bez niej nic, a minuta z nią spędzona jest jak wielka terapia i długie konsultacje u wszelkich nauczycieli życia

Wyrazy współczucia dla rodziny i bliskich

Może Cię zainteresować

zamknij