Zuchwała kradzież nad Morskim Okiem. Naukowiec ma prośbę do internautów

  Zuchwała kradzież nad Morskim Okiem. Naukowiec ma prośbę do internautów

  Bulwersująca kradzież nad Morskim Okiem. Szukają złodzieja
  Bulwersująca kradzież nad Morskim Okiem. Szukają złodzieja
  Źródło zdjęć: © pap | Grzegorz Momot
  Karolina Modzelewska
  03.03.2024 14:49

  W okolicach Morskiego Oka w Tatrach okradziono naukowca. Niebywałe zajście miało miejsce, kiedy mężczyzna mierzył grubość pokrywy lodowej jeziora. "Gdy skończyłem, okazało się, że plecaka nie ma w miejscu, w którym go zostawiłem" - relacjonuje w internecie poszkodowany.

  Morskie Oko od dawna figuruje na liście miejsc w Tatrach, które turyści cenią sobie najbardziej. Tutaj również regularnie przeprowadzane są naukowe obserwacje. Mierzy się m.in. grubość lodu. Pewien naukowiec podzielił się w mediach społecznościowych swoją przykrą historią o kradzieży, do której doszło podczas dokonywania wierceń.

  "Badałem grubość lodu na Morskim Oku (badania przestrzenne obejmujące całą taflę). Jako że warunki były ciężkie i miałem sporo ze sobą sporo sprzętu, to część zostawiłem w 50 litrowym plecaku (niebieski Campus) przy jednym z odwiertów. Badania trwały około 4 godziny i gdy skończyłem, okazało się, że plecaka nie ma w miejscu, w którym go zostawiłem" - opisuje na Facebooku poszkodowany.

  Naukowiec apeluje o pomoc

  W plecaku znajdowali się cenni przedmioty: czekany, rakiety, odbiornik GPS, aparat marki Olympus oraz narzędzie do łamania lodu. Poszkodowany badacz zwrócił się z prośbą do internautów o wsparcie w odnalezieniu złodzieja.

  Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

  "Będę wdzięczny za pomoc w nagłośnieniu tej sprawy. Może zgłosi się ktoś, kto wie, co się stało z tym plecakiem..." - możemy przeczytać w opublikowanym poście. Opowieść naukowca wywołała znaczne wzburzenie wśród internautów. Jego apel został udostępniony już przez ponad tysiąc osób.

  Zobacz również:

  Źródło artykułu:WP Wiadomości
  Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
  Zobacz także