×

Mężczyźni zrzucili świnię na bungee. Powód, dla którego to zrobili, jest okrutny!

Park rozrywki postawił na kontrowersyjny marketing. Aby promować swoją nową atrakcję, zrzucili świnię na bungee, a ubranie jej w pelerynę miało być zabawne…

Zrzucili świnię na bungee

Incydent miał miejsce 18 stycznia w parku rozrywki Meixin Red Wine Town w rozległej chińskiej gminie Chongqing w południowo-zachodnich Chinach. Park rozrywki wywołał falę oburzenia w mediach społecznościowych po tym, jak mężczyźni zrzucili świnię na bungee z 68-metrowej wieży.

Nagranie wideo pokazuje, jak mężczyźni niosą przywiązaną do słupa świnię na szczyt wieży. Następnie przymocowują ją do liny i zrzucają z konstrukcji. Ten kontrowersyjny pokaz zorganizowano z okazji otwarcia tej nowej atrakcji.

Zrzucili świnie na bungee
Youtube

Czy zwierzę przeżyło?

Świnia, która według lokalnych raportów ważyła 75 kg (165 funtów) została zepchnięta z wieży. W jednym filmie z tego incydentu słychać błagalne piski zwierzęcia.

Świnia przeżyła stresujący skok, jednak długo nie pożyła. Jak donoszą media, zaraz potem została wysłana do rzeźni. Całe zajście wywołało gniew internautów – pokazując rosnące znaczenie praw zwierząt wśród ludności Chin.

Pojawiło się mnóstwo komentarzy typu:

Ludzie to najgorsze świnie

Ludzie są gorsi od zwierząt

Odpowiedź organizatorów kontrowersyjnego pokazu

Park rozrywki odniósł się do negatywnych opinii:

Szczerze akceptujemy krytykę i porady internautów oraz przepraszamy społeczeństwo. Ulepszymy [nasz] marketing witryny turystycznej, aby zapewnić turystom lepsze usługi

Chiny od lat piętnuje się za brak regulacji w sprawie praw zwierząt. Skórowanie żywych zwierzą i handel futrami to w tym kraju codzienność. Ostatnio organizacje walczące na rzecz praw zwierząt ujawniły, że Chińczycy wyłapują bezpańskie zwierzęta i robią z nich odzież.

Źródła: www.rmf24.pl, www.bbc.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Youtube

Może Cię zainteresować

zamknij