×

Żona i syn Pawła Królikowskiego na cmentarzu. Podjęli ważną decyzję w sprawie pochówku

Żona i syn Pawła Królikowskiego na cmentarzu. W poniedziałek odwiedzili miejsce, w którym spocznie zmarły aktor. Bardzo się wspierają w tych trudnych chwilach.

Organizacja pogrzebu Królikowskiego

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego po długiej walce z chorobą. Odejście aktora było niezwykle przykrym doświadczeniem dla wszystkich jego fanów. Ale to najbliższa rodzina Pawła Królikowskiego musi się zmierzyć z pustką, jaką pozostawił.

Organizacja uroczystości pogrzebowej bliskiego człowieka jest jednym z najtrudniejszych doświadczeń w życiu. Musi przez nie przejść niemal każdy, niezależnie od statusu społecznego. W takich chwilach wsparcie bliskich osób jest bezcenne.

Państwowa uroczystość pogrzebowa

Zgodnie ze słowami Anny Bocian, rzecznik prasowej MKiDN, uroczystość pogrzebowa Pawła Królikowskiego będzie miała charakter państwowy. Ta decyzja wzbudziła liczne kontrowersje. Dlaczego?

Taki pogrzeb jest wyrazem szacunku, jakim uhonorowani zostają głównie żołnierze, parlamentarzyści, ale również ludzie zasłużeni dla kultury i nauki. Warto pamiętać, że w 2018 roku Królikowskiego odznaczono Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze – Gloria Artis”, przyznawanym przez MKiDN.

W rodzinnym mieście zmarłego aktora, w Zduńskiej Woli, można wpisać się do księgi kondolencyjnej. Wystawiono ją w miejskim Ratuszu. Po uroczystościach pogrzebowych, księga trafi do rodziny Królikowskiego.

Żona i syn Pawła Królikowskiego na cmentarzu

To właśnie Antek, najstarszy syn zmarłego aktora, zamieścił na Facebooku nekrolog Pawła Królikowskiego. Jak wynika z podanych w nim informacji, aktor spocznie na warszawskich Powązkach. Tak zdecydowali bliscy zmarłego.

W trudnych chwilach, syn aktorskiej pary jest prawdziwym oparciem dla mamy. Młody aktor stara się pomóc jej w wypełnianiu przykrych obowiązków.

Jak informuje „Super Express”, to Antek odebrał akt zgonu z urzędu na warszawskim Powiślu. Następnie poszedł na cmentarz na warszawskich Powązkach, na którym spotkał się z mamą. Wspólnie weszli do kancelarii cmentarza wojskowego, by dopełnić niezbędnych formalności oraz wybrać miejsce spoczynku ukochanego męża i taty.

Każdy, kto musiał przechodzić przez podobną sytuację, wie, jak ciężko jest rodzinie dopełnić spraw organizacyjnych, związanych z tak przykrą uroczystością. Na szczęście Małgorzata Ostrowska-Królikowska nie została z tym sama.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbędzie się 5 marca. Rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11:00 w kościele Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa.

Zgodnie z życzeniem rodziny, osoby biorące udział w uroczystości proszone są o to, by zamiast kupowania kwiatów, wpłacić pieniądze na leczenie Kamila, podopiecznego fundacji „Kawałek Nieba”. Chłopak też walczy z glejakiem

Żona i syn Pawła Królikowskiego na cmentarzu
Twitter
Żona i syn Pawła Królikowskiego na cmentarzu
Facebook
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Facebook, Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij