×

Żołnierz z raną postrzałową głowy. Dramat przy granicy polsko-białoruskiej

Żołnierz z raną postrzałową głowy na granicy polsko-białoruskiej. Młody mężczyzna został znaleziony martwy w środę wieczorem w parku w Białowieży na Podlasiu. O sprawie jako pierwsze poinformowało Radio RMF FM.

Nieoficjalne doniesienia

Radio RMF FM poinformowało, że w środę wieczorem został znaleziony młody żołnierz z raną postrzałową głowy. Mężczyzna znajdował się w parku w Białowieży na Podlasiu. Według doniesień stacji, tuż po znalezieniu 22-latka starano się udzielić mu pomocy. Na próżno. Żołnierz już nie żył.

Jak udało się nieoficjalnie ustalić Radiu RMF FM jeszcze wcześniej, denat to 22-letni żołnierz z 9. Brygady Kawalerii Pancernej w Braniewie w województwie warmińsko-mazurskim.

Żołnierz z raną postrzałową głowy na granicy polsko-białoruskiej.

Wiadomo, że młody mężczyzna nie stawił się w środę 26 stycznia na odprawę w miejscu służby. Kilka godzin później stało się jasne, że nie żyje. Szokującego odkrycia dokonano w parku w pobliżu centrum edukacji w Białowieży. To w tym miejscu zakwaterowano żołnierzy wysłanych na służbę na granicę z Białorusią.

Sprawę śmierci młodego żołnierza bada Żandarmeria Wojskowa oraz prokuratura. Ministerstwo Obrony Narodowej wciąż nie skomentowało jeszcze sprawy. Pierwsze doniesienia mówią, że do śmierci w wyniku strzału z broni służbowej.

Oświadczenie w sprawie śmierci 22-latka wydała 16. Dywizja Zmechanizowana:

Według wstępnych ustaleń doszło do wystrzału z broni służbowej, w wyniku którego nastąpiła śmierć żołnierza. Do zdarzenia doszło przed przystąpieniem żołnierza do zmiany. Rodzina żołnierza została powiadomiona i objęta opieką psychologa

To już nie pierwsza śmierć żołnierza na granicy polsko-białoruskiej.

Źródła: www.rmf24.pl, wiadomosci.gazeta.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować