×

Przerażające zachowanie staruszki na cmentarzu. Teraz szuka jej policja!

Zniszczenie płyty nagrobkowej w Koninie. Na jednym z cmentarzy we wspomnianym mieście doszło do przerażającego incydentu. Niestety, policji wciąż nie udało się odnaleźć kobiety, która jest podejrzana o dewastację. W związku z tym policja opublikowała jej rysopis oraz zdjęcie.

Zniszczenie płyty nagrobkowej w Koninie

Do tych szokujących wydarzeń doszło 2 czerwca na cmentarzu parafialnym przy ul. Staromorzysławskiej w Koninie. Wiadomo, że niezidentyfikowana dotąd starsza kobieta uszkodziła i podpaliła płytę nagrobkową. Sprawa została od razu zgłoszona policji. Niestety funkcjonariusze wciąż nie odnaleźli potencjalnej sprawczyni.

Kiedy dotychczasowe próby znalezienia staruszki nie przyniosły żadnych rezultatów, policjanci postanowili udostępnić wizerunek kobiety oraz podać jej rysopis. Wiadomo, że udało się ją dostrzec na monitoringu. Jak dokładnie wyglądała starsza pani? W dniu zdarzenia była ubrana w granatową koszulkę. Z kolei w ręku miała kraciastą torbę. Ma siwe włosy i nosi okulary.

Patrząc na nią, trudno nawet pomyśleć, że tak przyjaźnie wyglądająca starsza pani mogła dopuścić się takiego aktu wandalizmu.

Zniszczenie płyty nagrobkowej w Koninie 1

Polska Policja

Policja prosi o kontakt

Funkcjonariusze proszą, aby każdy, kto rozpoznaje kobietę ze zdjęcia, skontaktował się z policjantem, który prowadzi postępowanie. Można to zrobić pod numerem telefonu: 47 77 52 600 oraz drogą e-mailową: zbigniew.lisiecki@po.policja.gov.pl.

Jakiś czas temu pisaliśmy o równie bulwersującej sprawie, w której to grób zmarłej córki pewnego mężczyzny był regularnie dewastowany. Dopiero po czasie okazało się, że sprawcą tych obrzydliwych aktów wandalizmu był sąsiad, który chciał się zemścić.

Czego dokładnie się dopuszczał? Mężczyzna wylewał klej na płytę nagrobną, zabierał kwiaty, wazony, niszczył wszystko, co nasadzono, a nawet pisał po nagrobku i ławce. Jak można być tak mściwym człowiekiem?!

Źródła: www.o2.pl, www.tvp.info
Fotografie: Polska Policja

Może Cię zainteresować

zamknij