×

Znęcali się nad swoją pokojówką. Kazali jej jeść wymiociny i kontrolowali każdy jej ruch

Singapurska para została oskarżona o to, że regularnie znęcała się nad pokojówką, która pracowała u nich w domu. 43-letnia Chia Yun Ling została skazana na trzy lata i 11 miesięcy pozbawienia wolności oraz ukarana grzywną za złe traktowanie, poniżanie, bicie i znęcanie się psychiczne nad 31-letnią Myanmar Moe Moe Than. 41-letni Tay Wee Kiat z kolei został skazany na dwa lata więzienia. Czego się dopuszczali?

Kobieta na każdym kroku była poniżana i traktowana gorzej niż rzecz…

Mogła jeść jedynie sam ryż lub ryż z cukrem. Kazano jej spać na materacu bez poduszki lub koca. Kiedy poprosiła o więcej jedzenia, Chia zmusiła ją do zjedzenia mieszanki ryżu i cukru, a potem kazała zwymiotować jedzenie do plastikowej torby i je zjeść.

Do toalety mogła chodzić tylko trzy razy dziennie, a każdy jej ruch był monitorowany za pomocą ukrytej kamery

Jeśli poszła do WC więcej niż trzy razy, była wymierzana jej kara – wszystko zależało od tego, jaki humor mieli oprawcy.

Pozbawienie podstawowego prawa człowieka do zarządzania własnymi funkcjami cielesnymi jest podstawą godności człowieka i wyraźnie szkodzi zdrowiu i dobru ofiary – powiedział sędzia Oliva Low

Jednak bywały gorsze chwile w tym piekielnym domu… Kazano jej rozbierać się i np. czyścić dom tylko w staniku. Nie mogła mieć nić poza tym na sobie. Kopali ją i pytali, czy boli. Kazali jej sprzątać coś, co jest już czyste i bili ją przy tym. Gdy pokojówka nie miała już siły, aby jeść rozgotowany ryż, para lejkiem na siłę wpychała go do gardła 31-latki. W sądzie oprawcy nie wyrazili nawet skruchy i wręcz można było odnieść wrażenie, że są nadal przekonani o tym, że dobrze robili…

Than odważyła się opowiedzieć, co ją spotkało, dopiero gdy wróciła do ojczyzny. Dostała wsparcie, dzięki któremu mogła zgłosić sprawę na policję i domagać się sprawiedliwości.

_______________________________
*Zdjęcie ma charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować