×

Znany piłkarz stracił dziecko. Dziewczynka zmarła mając zaledwie 8 miesięcy

Znany piłkarz stracił dziecko. Dziewczynka miała zaledwie 8 miesięcy. Chorowała na białaczkę. Maleństwo dzielnie walczyło z rzadką i agresywną postacią nowotworu, a jej tata relacjonował tę walkę o życie w mediach społecznościowych.

Rozpaczliwa walka o życie

Był piłkarzem i gwiazdą reality show. Grał w drużynie Coventry City, ale ogromną popularność przyniósł mu udział w show MTV „Ex na plaży”. Na Instagramie obserwuje go niemal 2 miliony użytkowników. Ci natychmiast zorganizowali pomoc, gdy okazało się, że córeczka gwiazdora choruje.

Ashley Cain ma 30 lat i jest związany z Safiyyą Vorajee. Gdy na świecie pojawiła się maleńka Azaylia, byli bardzo szczęśliwi. Wiadomość o chorobie ukochanego dziecka była jak cios prosto w serce. Ale Cain nie zamierzał się poddawać. Dzięki swoim fanom, w krótkim czasie zebrał ponad 1,5 miliona funtów, by sfinansować specjalistyczne leczenie córeczki w Singapurze. Niestety, po miesiącu okazało się, że stan dziewczynki jest zbyt poważny, by móc rozpocząć leczenie. Azaylia zmagała się z ciężką odmianą białaczki.

Gdy piłkarz dowiedział się, że jego córeczka potrzebuje przeszczepu, zaapelował do fanów o rejestrowanie się w roli dawcy komórek macierzystych. Odzew był natychmiastowy. Wystarczyły dwie doby, by zgłosiło się ponad 40 tys. chętnych. Ostatecznie do banku komórek macierzystych dołączyło 100 tys. osób. Ale i to nie pomogło dziewczynce…

Znany piłkarz stracił dziecko

Zrozpaczony Ashley Cain przekazał tragiczną wiadomość w mediach społecznościowych. Mimo zaciętej walki o życie dziewczynki, 8-miesięczna Azaylia zmarła.

Cain dodał na Instagramie poruszające zdjęcie, na którym przytula córeczkę. Widać na nim bezwładne już ciałko dziewczynki.

Spoczywaj w pokoju Księżniczko. Zawsze będę Cię miał w swoim sercu, dopóki nie będę mógł znów zobaczyć się z Tobą w niebie

– napisał.

Ta wiadomość wstrząsnęła internautami, którzy zjednoczyli siły w walce o życie tego małego Aniołka. Rodzice pokazywali w mediach społecznościowych, jak przebiegało leczenie. Dodawali dużo zdjęć ze szpitala i starali się dodać otuchy innym rodzicom, którzy również znaleźli się w tak trudnym położeniu.

Azaylia walczyła bardzo dzielnie… Do końca.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Może Cię zainteresować