×

Znany kucharz z TVN trafił do aresztu! Poręczył za niego… Kwaśniewski?

Znany kucharz z TVN trafił do aresztu! Chyba nikt, oglądając gwiazdę stacji, nie pomyślał, że ma na koncie takie ekscesy. Michel Moran, znany z telewizyjnego show „Master Chef”, miał w przeszłości Europejski Nakaz Aresztowania. Został zatrzymany przy przekraczaniu granicy z Polską.

Znany kucharz z TVN trafił do aresztu

Zawsze uśmiechnięty, sympatyczny i serdeczny: kto mógł przypuszczać, że Francuz Michel Moran, dziś gwiazda stacji TVN, ma w życiorysie Europejski Nakaz Aresztowania?!

O głośnej sprawie w 2017 roku przypomniał „Super Express”, ale historia miała miejsce w 2003 roku.

Juror „Master Chefa” został zatrzymany, gdy próbował przekroczyć polsko-niemiecką granicę. Na szczęście w trudnym czasie mógł liczyć na wsparcie obecnej żony oraz przyjaciół.

Moran nie płacił alimentów

Powodem aresztowania restauratora było… uchylanie się od płacenia alimentów na 12-letniego wówczas syna. Tyle że Moran twierdzi, iż robił to celowo.

To był 2003 rok. Moje drogi z ówczesną żoną się rozeszły. Niestety, mimo wyroku sądowego na widzenia z synem, mój kontakt z dzieckiem został mocno ograniczony, bo przebywałem za granicą. (…) By wywrzeć presję i zmusić byłą żonę, aby umożliwiła mi kontakt z synem, przestałem płacić alimenty. To była ostatnia deska ratunku. Byłem zdesperowany

— mówił juror w wywiadzie udzielonym tabloidowi.

Żona poszła do sądu, poskarżyła się, że nie płacę alimentów, że nie wie, gdzie jestem, co było nieprawdą, bo doskonale wiedziała, gdzie mieszkam. Z czasem zapomniała o wszystkim, ale sąd nie zapomniał

— wyjaśnił.

Była żona nie pojawiła się na sali rozpraw, ale mimo to zapadł wyrok – Moran został skazany na rok więzienia. Sęk w tym, że na rozprawach nie pokazywał się również główny zainteresowany. Jak twierdzi, zwyczajnie o nich nie wiedział. Dlatego też został zatrzymany podczas próby przekroczenia polsko-niemieckiej granicy.

Pomógł Aleksander Kwaśniewski?

Sąd odrzucił wniosek o opuszczenie aresztu za kaucją. Jedyną szansą dla dzisiejszej gwiazdy TVN, było wówczas doprowadzenie do jak najszybszej deportacji.

Według Super Expressu, w pomoc restauratorowi zaangażował się sam Aleksander Kwaśniewski, były prezydent. M.in. dzięki jego poręczeniu, Michel Moran wrócił do Francji, zapłacił zaległe alimenty i mógł wrócić do Polski. Wkrótce syn zdecydował, że chce mieszkać z ojcem. Cała sprawa miała więc szczęśliwy finał.

Mamy fantastyczne relacje. Dziś wiem, że warto było to dla niego zrobić

– podsumował juror.

Fotografie: Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować