×

Znany dziennikarz zatrzymany pod zarzutem gwałtu. Grozi mu 12 lat więzienia

Znany dziennikarz zatrzymany pod zarzutem gwałtu. Śledczy wystosowali wniosek o tymczasowe aresztowanie, na co sąd wyraził zgodę warunkową. O sprawie jako pierwszy poinformował Piotr Krysiak, były dziennikarz śledczy, a w piątek doniesienia potwierdził Onet.

Znany dziennikarz zatrzymany

Do zatrzymania 70-letniego Mariusza Z., byłego naczelnego „Super Expressu”, doszło w minioną środę we wsi Hańczowa (woj. małopolskie). Jeszcze tego samego dnia mężczyzna trafił do prokuratury w Warszawie, a już w piątek w warszawskim Sądzie Okręgowym odbyło się posiedzenie aresztowe w sprawie 70-latka.

znany dziennikarz zatrzymany

Screen wideo „Faktu”

Mężczyzna został zatrzymany pod zarzutem gwałtu, którego miał dopuścić się w 2020 roku. Szczegóły nie zostały podane do publicznej informacji.

Śledczy wystosowali wniosek o tymczasowe aresztowanie, na co sąd wyraził zgodę warunkową. Co to oznacza? Mariusz Z. będzie mógł opuścić areszt, jeśli w ciągu dwóch tygodni zostanie wpłacone poręczenie majątkowe, które opiewa na ogromną kwotę: pół miliona złotych. W innym przypadku trafi za kratki na kolejne trzy miesiące, o ile sąd nie rozpatrzy zażalenia 70-latka na korzyść zatrzymanego.

Zatrzymany nie przyznaje się do winy

Mariusz Z. nie przyznaje się do winy. Prawniczka zatrzymanego przekazała, że będzie składała w jego imieniu zażalenie na postanowienie sądu o areszcie.

Klient nie przyznaje się do winy, będziemy składać zażalenie na to postanowienie sądu. W naszej ocenie ten materiał dowodowy w żaden sposób nie uprawdopodabnia, że doszło do popełnienia przestępstwa. Zatem pozostaje nam odwołać się

– podkreśla mecenas Marta Tomkiewicz.

Kim jest Mariusz Z.?

Mariusz Z. prywatnie ma dwoje dzieci, córkę i syna, i jest rozwiedziony. Rozpoczął swoją karierę dziennikarską w 1981 roku w warszawskiej „Kulturze”. Od tego czasu jego życie nabrało szaleńczego tempa. Rok później pracował już w USA w dzienniku „The Detroit Free Press” jako jeden z głównych komentatorów.

W latach 1998-2000 był współprowadzących „Komputer Świat”. Następnie w 2003 r. objął funkcję redaktora naczelnego dziennika „Super Express”, gdzie zyskał największy rozgłos. Od 2006 do 2007 r. Mariusz Z. był naczelnym tygodnia „Przekrój”. Przez kolejny rok pełnił funkcję naczelnego Superstacji i prowadził program Rezonans.

Od 2008 roku był wydawcą programu „Konfrontacje”, a w latach 2009-2010 redaktorem naczelnym serwisu redakcja.pl i redaktorem serwisu obserwatorfinansowy.pl oraz doradcą prezesa NBP, po czym pracował dla firmy kosmetycznej Inglot. W latach 2014-2018 wrócił do Polsatu, gdzie prowadził program publicystyczny „Prawy do lewego, lewy do prawego”.

Źródła: www.fakt.pl
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij