×

Znani lekarze już po ślubie. „Ja, Maciej, biorę sobie Ciebie Mateusza, za męża”

Znani lekarze już po ślubie! Maciej Socha i Mateusz Wartęga na ten moment czekali bardzo długo. Przez pandemię kilka razy przekładali termin ceremonii. Wreszcie powiedzieli sobie „tak”.

Znani lekarze już po ślubie

Maciej Socha to ceniony w Bydgoszczy ginekolog i położnik. Mateusz Wartęga chce być chirurgiem plastycznym. Póki co pracuje jako stażysta. Socha i Wartęga poznali się w 2017 roku. W 2021 wzięli ślub. Popularność przyniosła im m.in. rozbierana sesja dla kalendarza „Afiszujemy się”.

Znani lekarze już po ślubie
Twitter
Znani lekarze już po ślubie
Facebook

Formalna uroczystość odbyła się pod koniec lipca w Edynburgu. Z wiadomych przyczyn Socha i Wartęga nie mogli zalegalizować swojego związku w Polsce, ale mimo wszystko postanowili powiedzieć sobie „tak” w błysku fleszy, a konkretnie w obiektywie reportera Gazety Wyborczej.

Ja, Maciej, biorę sobie Ciebie Mateusza, za męża

– usłyszeli goście.

Maciejowi i Mateuszowi w tej ważnej chwili towarzyszyło ok. 80 gości z całej Polski.

Ze względu na pandemię zakochani musieli kilka razy przekładać ślub. Zdecydowali się spędzić z sobą resztę życia, a więc data tego szczególnego wydarzenia nie mogła być przypadkowa. Niestety nic nie wyszło z planów urządzenia ślubu w Walentynki. Ostatecznie uroczystość odbyła się w rocznicę śmierci mamy Sochy i urodziny siostrzeńca. Z kolei wesele odbyło się w jego własne urodziny.

Zależało mi, by te słowa zabrzmiały w języku polskim

– argumentował Socha w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Ślub humanistyczny odbył się 5 sierpnia w Bydgoszczy. Ceremonię poprowadziła znajoma nowożeńców Bogna Jurek-Drzewiecka.

Zabawa do białego rana

Po ceremonii przyszła kolej na zabawę do białego rana w Rezydencji Sowa. Goście mogli podziwiać wokalne popisy Beaty Spychalskiej, potem wszyscy bawili się przy muzyce serwowanej przez didżeja.

Dzięki temu, że uroczystość odbyła się na dwóch tarasach, mogli zobaczyć Bydgoszcz z góry i byli zachwyceni. Jestem dumny z mojego miasta

– podkreślił doktor Socha.

Nowożeńcy otrzymali list gratulacyjny od prezydenta Rafała Bruskiego.

Twitter

Jednak jest coś, co skutecznie psuło parze humor.

Boli mnie, że w Polsce formalnie nadal jesteśmy dla siebie obcymi facetami. Mam jednak nadzieję, że kiedyś to się zmieni

– mówi ginekolog.

Jednak dla Sochy najważniejsze jest to, że jego homoseksualizm w końcu zaakceptował jego tata. Chociaż dla niego ta sytuacja była sporym wyzwaniem, ostatecznie wręczył synowi i jego partnerowi obrączki.

Znani lekarze już po ślubie
Facebook

Warto podkreślić, że ślub humanistyczny ma wymiar społeczny (nie ma skutków prawnych) i jest uroczystością zorganizowaną głównie dla rodziny i przyjaciół. Z pewnością uroczystość zorganizowana przez Sochę i Wartęgę ma jednak symboliczne znaczenie nie tylko dla nich samych, ale i innych osób homoseksualnych w Polsce.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij