×

Znane Polki po stronie Górniak. Popierają to, że spoliczkowała Donatana za jego zachowanie

Wczoraj pisaliśmy o niecodziennym incydencie albo raczej odważnym, a zarazem bezczelnym posunięciu jakiego dopuścił się 34-letni Donatan w stosunku do 46-letniej Edyty Górniak. Przypomnijmy, że podczas wspólnego pozowania przed fotoreporterami jeden z najbardziej rozpoznawalnych producentów muzycznych w Polsce zsunął dłoń nieco niżej i… złapał za prawy pośladek wokalistki! Gwiazda bez chwili zawahania pokazała Donatanowi, co myśli na temat jego zachowania i strzeliła bezczelnemu producentowi prosto w twarz.

https://www.youtube.com/watch?v=UInUsj5GvUY

Teraz całą sytuację, a przede wszystkim reakcję Edyty postanowiły skomentować inne znane panie polskiego show biznesu. Głos w tej sprawie zabrały m.in. Paulina Młynarska, Sylwia Chutnik, Dorota Wellman czy Kazimiera Szczuka.

Wszystkie bez wyjątku popierają zachowanie Górniak, która postąpiła jak na szanującą się kobietę przystało. Mają przy tym również nadzieję, że ta reakcja otworzy oczy kobietom, które niekoniecznie wiedzą jak zachować się w tego typu sytuacjach.

Gratuluję Edycie. Jestem z niej dumna, bo wykazała się niesamowitym refleksem. Nie można łapać kobiet za pupę, nawet jeżeli są seksowne. Ich łączy praca! Mam nadzieję, że wiele kobiet nauczy się od Edyty takiej stanowczej reakcji na niepożądane zachowanie. Wiele kobiet nie ma odwagi, ale muszą brać przykład z Edyty, by coś się w zachowaniu mężczyzn zmieniło – zaznacza 48-letnia Paulina Młynarska, polska aktorka, dziennikarka i prezenterka radiowa.

Edyta dała ważny komunikat innym kobietom. Nie można robić dobrej miny do złej gry i udawać miłej, gdy ktoś narusza naszą intymność. Kobiety nie mogą się godzić na takie zachowanie. Spoliczkowanie w takiej sytuacji jest jak najbardziej zrozumiałe. Trzeba lać w pysk, jak nie można inaczej trafić do faceta. Mam wrażenie, że Donatan jest niereformowalny, a ten gest idealnie pasuje do jego osoby – mówi Sylwia Chutnik, polska kulturoznawczyni i dziennikarka.

Powinnyśmy reagować zdecydowanie i jasno tak jak Edyta. Wspieram ją w stu procentach! To normalna reakcja obronna. Nic nie usprawiedliwia zachowania Donatana. Myślę, że on chciał wykorzystać sytuację, że był z nią w miejscu publicznym. Myślał, że mu się upiecze i zrobi sobie przyjemność. A nie tędy droga! Przecież oni nie są w zażyłych stosunkach, więc jak tak można? Obrzydliwe! – podsumowuje Dorota Wellman, polska prezenterka i dziennikarka.

Jest to reakcja jak najbardziej słuszna. Trzeba reagować natychmiast, od razu i proporcjonalnie do czynu. Taka reakcja kobiety ma bardzo długą tradycję w kulturze i jest jak najbardziej właściwa – mówi 52-letnia Kazimiera Szczuka, polska krytyczka literacka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna.

No cóż, ciężko się nie zgodzić z powyższymi wypowiedziami. W końcu każda kobieta zasługuje na szacunek i nie można o tym zapominać.

Może Cię zainteresować