×

Utalentowana modelka została brutalnie zamordowana. Szczegóły zbrodni są przerażające

Znana modelka zamordowana w Bratysławie. Przed śmiercią została dotkliwie pobita oraz zgwałcona. Dlaczego policja nie ujawnia szczegółów śledztwa i czemu prowadzone jest w tak opieszały sposób?

Znana modelka zamordowana

11 listopada Viola Macakova została znaleziona pod mostem Apollo w Bratysławie. Była w tak tragicznym stanie, że nie mogła wypowiedzieć ani słowa. Słowackie media podają, że 34-latka miała połamane kręgi i liczne obrażenia ciała.

W szpitalu lekarze nie byli wstanie jej pomóc i zmarła w wyniku poniesionych obrażeń. Autopsja wykazała, że przed śmiercią została brutalnie zgwałcona.

Policja dopiero po 24 godzinach ustaliła tożsamość ofiary, ponieważ modelka nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów tożsamości. Tajemnicą wciąż jest miejsce zbrodni i czas, kiedy młoda kobieta została pobita na śmierć.

Viola Macakova pochodziła z niewielkiej miejscowości Snina na Słowacji. Przez wiele lat była wziętą modelką, pracowała i mieszkała w RPA, Australii, Japonii, Indiach i Tajlandii. Chętnie angażowała się w akcje charytatywne i była głęboko wierząca.

Jak informuje słowacki dziennik Nový Cas, po powrocie na Słowację Macakova zaczęła studia i uczyła angielskiego. Planowała też zakup mieszkania w Bratysławie.

Sprawa religijna?

Przez lata była członkiem wspólnoty chrześcijańskiej. Jednak według słowackich mediów, w ostatnich tygodniach próbowała się od nich oderwać. Policja zainteresowała się tą kwestią.

Okazało się, że na Facebooku Viola często komentowała posty wspólnoty, której społeczność spotyka się co niedzielę w lokalu przy ulicy Prievozskiej w Bratysławie. Pastor potwierdził mediom, że policja skontaktowała się z ich wspólnotą w ostatnich dniach, ale na razie nic nie może powiedzieć. Nadal nie wiadomo, czy śmierć modelki może być związana z jej działaniami w tej społeczności.

Miejsce znalezienia młodej kobiety nie jest miejscem, gdzie brutalnie na nią napadnięto. To mogło być w porcie, w którym znajduje się wiele opuszczonych budynków. W weekend śledczy zapisywali wszystkie nieruchomości w tamtej okolicy, a w ciągu najbliższych kilku dni prawdopodobnie szczegółowo je przeszukają. Policja nie komentuje szczegółów śledztwa.

Przerażenie padło na mieszkańców

W Bratysławie samotne kobiety obawiają się o swoje życie i żyją w strachu. By zwiększyć bezpieczeństwo, policja w miastach rozwija system CCTV. To system pozwalający na śledzenie z odległości zdarzeń rejestrowanych przez jedną do nawet kilkuset kamer przemysłowych jednocześnie. W skład systemu wchodzą głównie rejestratory i kamery.

Funkcjonariusze nie podają żadnych szczegółowych informacji dotyczących śledztwa, ponieważ nie chcą przypadkowo ostrzec sprawcy…

Źródła: www.tvnoviny.sk, eurozpravy.cz, www.plotek.pl

Polecane

Może Cię zainteresować