×

Urodził się z licznymi ciemnobrązowymi plamami na całym ciele. Mama boi się wychodzić z nim z domu

Stephanie i Dan Dworksy byli zszokowani, gdy zobaczyli ich nowo narodzonego syna po raz pierwszy. Kacy urodził się z bardzo rzadką chorobą skóry, w której znamiona melanocytowe powodują rozrost znamion na całym ciele.

„Znamiona są wszędzie” – mówi Stephanie. „Jego twarz i nogi i plecy. Te plamy są wszędzie.”

Zaburzenie to dotyka około 1 na 500.000 osób. Mimo, że nie powodują zwiększonego ryzyko raka skóry, wygląd jest jednak nieestetyczny. Znamiona z reguły nie powodują żadnych problemów zdrowotnych jak i nie mają większego wpływu na choroby skóry.

Jednak Stephanie czuje się winna.

mole-2

„Wiesz, można przejść przez 10 miesięcy i robić wszystko, co możliwe, aby ciąża była idealna i aby być zdrowym, a później wydaje ci się, że zrobiłaś coś złego.” – powiedziała Stephanie

Stephanie wie, że jej syn jest inny. Gdy Kacy urodził się, lekarze ostrzegali ją i Dana, że ludzie będą przewrażliwieni. Obawa przed tym, że Kacy będzie wyśmiewany, spowodowała, że mama nie wychodzi z nim z domu.

mole

„Staram się nie wychodzić i znów czuję się winna.”

Jednak Stephanie stara się przezwyciężyć strach i robić wszystko dla syna, by jego przyszłość i życie było łatwiejsze i lepsze.

mole-1

„Ludzie będą patrzeć, dzieci mogą mówić obraźliwe rzeczy, nawet rodzice mogą nie chcieć, aby ich dziecko bawiło się z Kacym, bo nie wiedzą, co to jest.” powiedział Dan Dworsky.

Ze łzami w oczach, poczuciem winy i strachem, para opowiada swoją historię w wiadomościach w celu podniesienia świadomości na temat rzadkiej choroby. Mają nadzieję, że to pomoże innym dzieciom, takim jak Kacy i pokaże ludziom, że bycie innym nie oznacza czegoś złego.

Może Cię zainteresować

zamknij