×

Znaleziono ciało starosty płockiego Mariusza Bieńka. Poszukiwano go od niedzieli

Znaleziono ciało starosty płockiego Mariusza Bieńka z PSL. Media obiegła właśnie smutna informacja, że znany polityk nie żyje. Poszukiwania trwały kilka dni.

Dziś znaleziono ciało starosty płockiego

Andrzej Nowakowski, Prezydent Miasta Płocka, poinformował właśnie na swoim oficjalnym profilu na Facebooku, że nie żyje Mariusz Bieńek z PSL.

Wszyscy do końca mieliśmy nadzieję… Niestety, dziś nadeszła bardzo smutna informacja o odnalezieniu ciała tragicznie zmarłego Mariusza Bieńka, starosty powiatu płockiego. Wiele razy miałem okazję z Nim współpracować i poznałem Go jako świetnego samorządowca, zaangażowanego w swoją pracę na rzecz naszej lokalnej wspólnoty, zawsze gotowego do działania i niesienia pomocy. Był młody, energiczny, miał jeszcze wiele planów i dużo dobrego do zrobienia… Żonie, dzieciom i wszystkim bliskim Zmarłego składam wyrazy najszczerszego współczucia.

Jego ciało odnaleźli przepadkowi wędkarze w odległości około dwóch kilometrów od mostu im. Legionów Piłsudskiego w Płocku. Już kilka godzin temu Tygodnik Płocki poinformował, że znaleziono zwłoki mężczyzny. Teraz już wiadomo, że to ciało poszukiwanego polityka.

Jak doszło do wypadku?

Przypomnijmy tylko, że akcja poszukiwawcza Mariusza Bieńka trwała od niedzieli. Polityk wybrał się ze znajomymi na ryby. Niestety w czasie wyprawy doszło do wypadku. Łódź, na której przebywał wraz z dwoma innymi mężczyznami, przewróciła się. Dwóm uczestnikom wypadku udało się wydostać na brzeg. Starosta płocki nie miał tyle szczęście. Nie zdołał dotrzeć na ląd.

Natychmiast zawiadomiono odpowiednie służby. Od tego czasu trwała zakrojona na szeroką skalę akcja poszukiwawcza zaginionego starosty. Uczestniczyło w niej ponad 60 strażaków, a także i kilkudziesięciu policjantów. Zaangażowano także aż 10 łodzi ratunkowych oraz trzy sonary i jeden podwodny dron.

Źródła: www.facebook.com, www.popularne.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij