×

Znaleziono ciało dziecka w studni. Było w stanie zaawansowanego rozkładu

Znaleziono ciało dziecka w studni! Do makabrycznego odkrycia doszło w niewielkiej miejscowości na Mazowszu. Zwłoki maleństwa były w stanie zaawansowanego rozkładu. Ta mrożąca krew w żyłach wiadomość obiegła całą Polskę.

Tragedia w Czyżewie

5 maja około godziny 15:00 do Czyżewa koło Sannik wezwano policję. Było to już kolejne zawiadomienie ze strony zaniepokojonych mieszkańców, którzy skarżyli się, że z okolicznej studni dobiega specyficzny smród.

Policjanci zbadali wnętrze studni i okazało się, że wewnątrz znajdują się pozostałości po ciele… niemowlęcia. Zwłoki były w stanie zaawansowanego rozkładu.

Znaleziono ciało dziecka w studni

Mł. asp. Żaneta Kołodziejska z Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie zapowiedziała, że wkrótce zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, która dostarczy więcej informacji na temat okoliczności zgonu. A Prokuratura Rejonowa w Gostyninie wszczęła śledztwo w sprawie śmierci noworodka.

Prokurator Damian Zimniak poinformował, że zgon dziecka może mieć związek z wezwaniem pogotowia ratunkowego, które miało miejsce pod koniec kwietnia. Przed kilkoma tygodniami na teren jednego z gospodarstw rolnych w miejscowości Czyżew przyjechało pogotowie ratunkowe. Młoda kobieta doznała krwotoku z dróg rodnych. Niestety medycy nie zdążyli jej pomóc.

Damian Zimniak relacjonuje zdarzenia:

Po przybyciu na miejsce zdarzenia, lekarz stwierdził zgon 25-letniej kobiety. Przyczyną zgonu była znaczna utrata krwi w okolicach dróg rodnych.

25-latka przyjechała do Polski, aby podjąć pracę sezonową. Mieszkała w jednym pomieszczeniu ze swoją matką. Kobieta nie wiedziała, że jej córka spodziewa się dziecka. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastąpił poród, ani kto wrzucił dziecko do studni.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay

Może Cię zainteresować