×

W Irlandii znaleziono ciała trójki dzieci. Gdy lokalne służby dotarły na teren posesji, na drzwiach znalazły kartkę z tajemniczą informacją. Kto ją zostawił i kim był morderca dzieci?

Ofiary to dwóch chłopców i dziewczynka. Zginęli w piątek (24 stycznia), a ich ciała odnaleziono o 19.45. Żadne z dzieci nie miało nawet ukończonych 10 lat…

Tajemnicza kobieta

Do tragedii doszło w Parson’s Court w Newcastle w zachodnim Dublinie. Gdy Garda (irlandzka policja) dotarła na miejsce, wydarzyło się coś dziwnego.

Po ulicy błąkała się ok. 40-letnia kobieta, która wyglądała na pogrążoną w rozpaczy. Była całkowicie zdezorientowana. Okazało się, że 40-latka jest krewną zmarłych dzieci. Prawdopodobnie to ich matka.

Kobietę przewieziono do Szpitala Uniwersyteckiego Tallagt w Dublinie.

Znaleziono ciała trojga dzieci

Widok, jaki zastała w rezydencji w Newcastle tamtejsza policja, był przerażający. W domu odkryto ciała trojga małych dzieci: Conora, Darraghy i Carli. Najstarszy chłopiec miał zaledwie 9 lat. Najmłodsza ofiara – dziewczynka, dopiero 3 latka.

Ciała trojga dzieci zostały zabrane do kostnicy miejskiej, gdzie zostanie przeprowadzona sekcja zwłok. Z kolei na drzwiach domu, gdzie znaleziono maluchy wisiała tajemnicza kartka.

Kto zostawił wiadomość?

Jak podają irlandzkie media, gdy Garda dotarła na teren posiadłości, odkryła tajemniczą kartkę, którą ktoś przymocował na drzwiach domu, gdzie doszło do tragedii.

Informacja na kartce brzmiała: „Nie wchodź na górę, zadzwoń na 999”.

Kto mógł zostawić taką kartkę i czy ta sama osoba była mordercą trojga rodzeństwa McGinleyów? Wokół tej sprawy na razie jest więcej pytań, niż odpowiedzi.

Kim jest morderca?

Według wstępnych ustaleń policji, dzieci otruto, odurzono narkotykami lub uduszono. Więcej informacji służby uzyskają dopiero po wykonaniu sekcji zwłok.

Póki co, wiadomo, że nie było śladów włamania do domu. Na terenie tragicznego zdarzenia badania prowadzi Biuro Techniczne Gardy.

Prowadzone śledztwo jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie, a irlandzkie służby proszą, aby każdy, kto posiada informacje, które mogłyby pomóc, skontaktował się ze służbami pod numerem telefonu 01-6667600.

Polecane

Fotografie: Twitter.com

Może Cię zainteresować