×

7 najczęściej wybieranych motywów tatuaży. Dowiedz się, co każdy z nich tak naprawdę oznacza

Tatuaż, niezależnie od wielkości, zawsze niesie za sobą indywidualne przesłanie. To również komunikacja ze światem, gdyż w tatuażu jest ukryty symbolizm. Większość wzorów pomaga w poznaniu człowieka na pierwszy rzut oka. Oto motywy, które są często wybierane wraz ze znaczeniem.

1. Zwierzęta dzikie i mistyczne

Smok symbolizuje szlachetność, magię, transformację i wyobraźnię. Oznacza także wytrwałość i lojalność. Te mityczne stworzenia często strzegły skarbów i miały szczególne zadania i obowiązki. Smoki są długowieczne i mądre. Często uważano, że mają w posiadaniu przedmioty o magicznych właściwościach, które przenosiły wielką mocy. Osoby, które wybrały smoki, są odważne lub pracują nad swoją odwagą. Są mądre i honorowe.

Kot to symbol niezależności. Osoby żyjące pełnią serca często wybierają ten motyw. Podkreślają swój wolnomyślicielski światopogląd.

A post shared by EvaTattoo (@evatattoobologna) on

2. Róża i inne symbole kwiatowe

Róża jest to przepiękny wyraz emocji oraz romantyzmu. Jako symbol w krajach zachodnich ma bardzo podobne znaczenie, jak kwiat lotosu na wschodzie. Swoją historią nawiązuje do duchowości i piękna. Róża jest uważana za znak miłości w najczystszej postaci, a zawdzięcza to swojemu kształtowi, zapachowi i urokowi.

Żonkil: zazdrość i miłość bez wzajemności, a także pewność siebie i egoizm. Został również uznany za symbol odradzającego się życia. Fiołki to wyraz tęsknoty. Konwalia – czystość serca. Storczyk -bogactwo i atrakcyjność.

Kwiaty, głównie lotos i róża, są kojarzone z kobiecą energią. I jeśli mężczyzna chce wybrać na tatuaż różę, nie oznacza to, że jest zniewieściały. Manifestuje w ten sposób swoją romantyczną duszę.

Amei ♥ pronta para o carnaval! @gugutattoo ;))

Post udostępniony przez Renata Pantoni ♓ (@renatapantoni)

3. Ptaki, skrzydła i pióra

To symbole wolności. Możliwe, że osoba, która nosi taki tatuaż uwolniła się od pewnych spraw, lub po prostu kocha wolność. Często tatuowane są anioły. Osoba, która decyduje się na ten motyw z reguły jest uduchowiona i nie boi się tego pokazać.

4. Napisy i sentencje

Gdy ktoś wybiera sentencje jako tatuaż, na pewno chce pokazać, co jest dla niego ważne. Na tyle istotne, że postanowił to uwiecznić. Cytat przywołuje wspomnienia i motywuje do działania.

Zdarza się, że ludzie chcą zatrzymać w pamięci ostatnie słowa ukochanych osób.

5. Symbole nocy i śmierci

Czaszka jest pozostałością po żyjącej istocie. Jest symbolem przemijania i nieuchronnej śmierci. Osoba decydująca się na taki tatuaż, wykazuje się filozoficznym podejściem do życia i silnym charakterem. Możliwe, że pokazuje swoja mroczną naturę.

Charakterystycznym tatuażem jest tak zwany „sugar skull”. Czaszki związane z meksykańską tradycją obchodzenia święta zmarłych. To symbol dialogu pomiędzy żywymi i umarłymi.

6. Symbole mistyczne i mitologiczne

Ideologia „jak na dłoni”. Osoby wybierając na tatuaż konkretny symbol związany z religią, doktryną, czy przekonaniami, są pewne swoich poglądów na świat. To również filozofowie. Są świadomi znaczenia danego symbolu.

7. Wizerunek ukochanej osoby

Przeważnie jest to wyraz miłości ale również smutku i tęsknoty. Osoby chcą uwiecznić tych, których kochali i nadal kochają. Chcą ich pamiętać i zatrzymać przy sobie do ostatnich dni. Na taki tatuaż zdecyduje się osoba, która potrafi kochać i jest wrażliwa.

Tatuaże, zarówno w historii jak i teraz, były i nadal są częścią życia ludzi. To czasami szokująca manifestacja ich przekonań.

Bardzo często ludzie chcą odważnie ujawnić swój światopogląd. Jedną z takich osób jest Przemek. Paweł Mączewski w artykule „Dlaczego wytatuowałem sobie Krystynę Pawłowicz”, zadał to pytanie Przemkowi. Oto, co między innymi odpowiedział:

Szanuję osobę Krystyny Pawłowicz za fakt bycia człowiekiem, natomiast nie szanuję poglądów, które wyznaje i praw, które sobie uzurpuje.(…)czy każdy wytatuowałby sobie osobę, która uważa go za „wrogi element”?

Od wieków da się zauważyć, że praktycznie w każdej kulturze towarzyszą pewnego rodzaju tatuaże, a właściwie wzory w konkretnych miejscach, a nawet zrobione celowo.

Może Cię zainteresować

zamknij