×

10 popularnych emoji, które tak naprawdę znaczą coś zupełnie innego, niż do tej pory myślałeś

W dzisiejszym czasach, przeciętny, młody człowiek zna przynajmniej dwa różne języki: język ojczysty i język… emotikon! Krótko mówiąc, jest to sekwencji znaków typograficznych, służący do wyrażania nastroju, głównie w Internecie. Wiele aplikacji przekształca emotikony w tzw. emoji, czyli wersję obrazkową wysłanej buźki.

Czy znaczenie emoji jest wszystkim dobrze znane? Nie do końca! Mimo tego używamy ich na co dzień, choć nie zawsze robimy to w odpowiednim kontekście.

Część z nich w rzeczywistości wyraża coś zupełnie innego, niż mogłoby nam się wydawać. Oto niezbite dowody!

Co tak naprawdę oznacza: KTOŚ OBLIZUJE USTA PRZED ZJEDZENIEM CZEGOŚ SMACZNEGO. Twórcy tej emoji nie byli jednak pewni, czy wystający język dobrze to odzwierciedli.

Co tak naprawdę oznacza: POCZTA. Rogi były używane przez pracowników poczty w XVIII i XIX w. Aktualnie jest to symbol poczty znany w całej Europie.

Co tak naprawdę oznacza: „OK”. Ramiona znajdujące się nad głową symbolizują literę „O”, natomiast nogi, których nie widać na obrazku, literę „K”. W połączeniu otrzymujemy „OK”.

Co tak naprawdę oznacza: POSTAĆ Z NIEMIECKIEGO FOLKLORU. Złośliwa i niespokojna istota, której zachowanie można porównać z małym, dokuczliwym dzieckiem.

Co tak naprawdę oznacza: ZMĘCZENIE. Okazuje się, że to nie szok wyrażony przez krzyk kota, lecz po prostu zmęczenie.

Co tak naprawdę oznacza: WYKRZYKNIK. Jest oparty na czcionce Wingdings zaczerpniętej z MS Windows, która zawiera różne obrazki i znaki. Osobą widoczną na tym obrazku jest Walt Jabsco.

Co tak naprawdę oznacza: UŚMIECHNIĘTA TWARZ. To po prostu zwykła, uśmiechnięta od ucha do ucha buźka.

Co tak naprawdę oznacza: KSIĘŻYC W NOWIU. Obszar Księżyca, który jest zwrócony do Ziemi, nie jest wtedy oświetlony.

Co tak naprawdę oznacza: PROŚBA O CISZĘ. Otwarta buzia w tym przypadku nie sugeruje zdziwienia. Wyobraź sobie, że przykładasz do niej palec na znak wyciszenia – to właśnie symbolizuje ta emoji.

Co tak naprawdę oznacza:  SZOK. Możesz użyć tej emoji, gdy chcesz wyrazić, że Twój „mózg zwariował”.

Może Cię zainteresować

zamknij