×

Poddał się operacji zmiany koloru oczu. Do końca życia będzie odczuwał jej negatywne skutki

Co jakiś czas słyszymy o nieudanych operacjach plastycznych i o nieodwracalnych skutkach jakie niosą ze sobą zabiegi w niesprawdzonych klinikach. Mimo wielkiego ryzyka ludzie wciąż decydują się na „poprawienie” swojego naturalnego wyglądu. Bohater tej historii, należy do grona takich osób.

Mark od zawsze nienawidził swojego brązowego koloru oczu. Gdy przyjaciele doradzali mu kupno kolorowych szkieł kontaktowych, natychmiast urywał temat. Nie widział innej możliwości, niż operacyjna zmieniająca kolor oczu.

Dla niebieskich tęczówek w 2009 roku Mark poleciał do Panamy, gdzie poddał się zabiegowi zmiany koloru oczu.

Lekarze odradzali mu tę opcję, ponieważ w 50% takie operacje kończą się utratą wzroku. Mimo wszystko Mark nie chciał o tym słyszeć i ciągle bronił swoją decyzję.

Teraz, gdy od operacji minęło prawie 10 lat, mężczyzna ostrzega innych.

Mark jest całkowicie niewidomy na prawe oko, z kolei stan lewego stale się pogarszał. W 2012 roku oko zaczęło zmieniać kolor na krwawo czerwony, jednak mężczyzna to zignorował. Później było tylko gorzej, Mark zaczął widzieć niewyraźnie „jak przez mgłę”, aż w końcu bezpowrotnie stracił wzrok na prawe oko. Dziś ostrzega:

Nigdy nie róbcie takiej operacji, jestem na sto procent pewien, że zakończy się utratą wzroku!

Lewe oko mężczyzny było w nieco lepszym stanie, jednak lekarze stwierdzili, iż ktoś, kto dopuścił się wykonania wcześniejszej operacji, użył niewłaściwych surowców, które podrażniają oko niczym papier ścierny. Na szczęście po wielu interwencjach lekarze postanowili pomóc Markowi, dzięki czemu mężczyzna odzyskał wzrok w lewym oku.

Może Cię zainteresować

zamknij