×

Europarlament podjął decyzję odnośnie zmiany czasu. Niektórych przeraża jeden fakt

Politycy w końcu podjęli decyzję w kwestii tego, czy dalej będziemy korzystać ze zmiany czasu z letniego na zimowy i odwrotnie. Głosowanie odbyło się we wtorek w Parlamencie Europejskim. Posłowie przyjęli projekt, który zakłada, że przestaniemy przestawiać zegarki.

Ostatnie głosowanie

Według projektu, nad którym głosowano dzisiaj w Parlamencie Europejskim zniesienie podziału na czas letni i zimowy ma nastąpić w 2021 roku. Za zmianą opowiedziała się zdecydowana większość Europosłów. Z informacji płynących ze Strasburga wiemy, że za głosowało 410 osób, 192 były przeciw, a 51 wstrzymało się od głosu.

Kraje same zdecydują

Kolejnym etapem procesu legislacyjnego są decyzje państw Unii. Każdy z krajów członkowskich musi teraz zdecydować, czy pozostaje przy czasie letnim czy zimowym. W zależności od wyboru, dyrektywa będzie zrealizowana w różnym momencie.

Państwa, które wybiorą czas letni, ostatni raz przestawią zegarki w czwartą niedzielę marca 2021. Jeśli zdecydują o pozostaniu przy czasie zimowym, ostatni raz zmienią czas w piątą niedzielę października 2021 roku.

Będziecie tęsknić za „dodatkową” godziną snu raz do roku? Docierają do nas głosy, że niektórzy są przerażeni tym, brakiem! ??

Może Cię zainteresować

zamknij