×

21-latka zmarła po zatrzymaniu przez policję. Połknęła torebki z narkotykami

Do tragedii doszło w miejscowości Sejny. 21-zmarła po zatrzymaniu przez policję. Wcześniej połknęła torebki z narkotykami. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Była pod wypływem narkotyków

Jak donosi Fakt.pl, do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę (24/25 kwietnia) w miejscowości Sejny (woj. podlaskie). Młoda kobieta w nocy prowadziła samochód. Policjanci z drogówki zauważyli, że auto nie porusza się zgodnie z prawem i co chwila zjeżdża na przeciwległy pas.

W sobotę tuż przed godz. 23.00 policjanci zatrzymali w Sejnach do kontroli drogowej mercedesa. Tor jego jazdy wskazywał, że kierujący może być nietrzeźwy. Okazało się, że kierującą była 21-letnia kobieta.

– poinformowała Edyta Pacuk, oficer prasowy KPP w Sejnach.

Mundurowi podejrzewali, że była pod wpływem alkoholu. Jednakże badanie wykazało, że kierująca samochodem wcześniej zażyła narkotyki. Kobieta została zatrzymana i przewieziona na komendę.

Zmarła po zatrzymaniu przez policję

Na komendzie zatrzymana Laura B. niespodziewanie zaczęła się krztusić i upadła na podłogę. Funkcjonariusze od razu wezwali pogotowiem, a kobieta trafiła na intensywną terapię.

W trakcie wykonywanych czynności w KPP Sejny kobieta źle się poczuła, policjanci udzielili jej niezbędnej pomocy i wezwali karetkę. Kobieta przytomna została przewieziona do szpitala. Z uzyskanych od służb medycznych informacji wynika, że kobieta zmarła.

– potwierdziła Edyta Pacuk.

Lekarze wydobyli z przełyku kilka torebek foliowych, w których mogły być narkotyki. Jak poinformował Rafał Haraburda, Prokurator Rejonowy w Sejnach, wszczęto śledztwo w tej sprawie:

Prowadzimy szeroko zakrojone postępowanie. Będziemy wyjaśniali przyczynę śmierci, ale także to, czy nie doszło do niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy policji.

Postępowanie wewnętrzne, w celu wyjaśnienia sprawy, prowadzi także policja. Śledczy próbują ustalić, w którym momencie zatrzymana mogła zażyć nielegalne substancje.

Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl
Fotografie: Policja Podlaska, imgur.com

Może Cię zainteresować

zamknij