×

7-latka zmarła po zabiegu, który miał być rutynowy. Tę operację przechodzi sporo dzieci

7-latka zmarła po usunięciu migdałków. Nic nie zapowiadało tragedii, gdy dziewczynka została skierowana na bardzo popularny zabieg. Niestety minutę po operacji dziecko już nie żyło.

Zmarła po usunięciu migdałków

7-letnia Paisley Cogsdill pochodząca z Karoliny Południowej (USA) była wesołym dzieckiem. Zabieg usunięcia migdałków miała przejść w Self Regional Hospital w Greenwood (Południowa Karolina). Nikomu nawet nie przeszło przez myśl, że operacja może mieć taki finał. 

Jak opowiadała zrozpaczona babcia dziewczynki Mary Beth Truelock, Paisley nie czuła strachu przed operacją:

Nie bała się operacji. Była uśmiechnięta i szczęśliwa. Nie bała się.

Zabieg usunięcia migdałków uchodzi za rutynowy. Jak więc jest to możliwe, że dziecko zmarło? Ustalono, że zaledwie minutę po zakończeniu operacji, doszło do zatrzymania akcji serca. Pomimo prób reanimacji, dziewczynka zmarła.

Babcia Paisley uważa, że jedynym wytłumaczeniem śmierci dziecka jest niezrozumiały dla ludzi, boski plan:

Nie wiem, dlaczego tak się stało. To musiał być plan Boży.

Rodzina 7-latki jest pogrążona w smutku. Rodzice twierdzą, że córka była zdrowa, a jedyną dolegliwością, którą miał zniwelować zabieg było nocne chrapanie. Na chwilę obecną lekarze nie potrafią uzasadnić jaka była przyczyna nagłej śmierci dziecka. Zostanie przeprowadzona sekcja zwłok w celu ustalenia okoliczności zgonu.

Prosty zabieg

Usuwanie migdałków jest stosunkowo często wykonywanym zabiegiem na całym świecie. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Polega na przycięciu migdałka gardłowego i migdałków podniebiennych. Wskazaniem do zabiegu jest znaczny przerost migdałków, zwłaszcza o charakterze przewlekłym, jak również częste infekcje dróg oddechowych.

Jest niezbędny w przypadku osób cierpiących na bezdechy oraz tych, u których przerośnięty migdałek utrudnia prawidłowe funkcjonowanie innych narządów. Oprócz tego operacja jest wskazana u pacjentów, którzy mają problemy z prawidłowym oddychaniem przez nos.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować