×

76-letnia kobieta została zaatakowana przez własnego koguta. Nie przeżyła tego starcia

76-letnia kobieta postanowiła wybrać się do swojego kurnika po jajka. Wtedy niespodziewanie zaatakował ją kogut. Wydawać by się mogło, że to nic takiego. Niestety starsza pani nie przeżyła tego starcia.

Agresywny atak

76-letnia kobieta zbierała jaja w kurniku na swojej wiejskiej posiadłości, kiedy agresywny kogut zaczął dziobać jej dolną lewą nogę. Cała historia została opublikowana w czasopiśmie Forensic Science, Medicine i Pathology. Jak donosi raport, dziobanie doprowadziło do „znacznego krwotoku, który spowodował zapaść kobiety”.

Sekcja zwłok ujawniła dwie małe rany szarpane na jej nodze. Lekarze doszli do wniosku, że starsza pani wykrwawiła się w wyniku uszkodzenia żylaka poprzez dziobnięcie koguta.

Zbieg okoliczności?

Żylaki zwykle nie są szkodliwe. Jednak, jak podaje National Health Service, w rzadkich przypadkach mogą powodować komplikacje, w tym krwawienie, które trudno jest zatrzymać. W raporcie z 2012 r. opublikowanym w czasopiśmie BMC Research Notes, naukowcy z Grecji opisali przypadek 66-letniej kobiety, która zmarła z powodu krwawienia będącego wynikiem pękniętego żylaka.

Według raportu z 2012 r. leżąca u podstaw powstania żylaków choroba serca, może zwiększać ryzyko śmierci z powodu krwawienia z żylaków. Patolog Roger Byard dodaje:

Ten przypadek pokazuje, jak bezbronni są starsi ludzie mający żylaki. Wielu po prostu wpada na meble w domu, powodując niewielkie obrażenia. Nie wiedzą, jak zatamować krwotok i umierają

Mały zabójca

Starsza kobieta miała nie tylko żylaki, ale również cukrzycę typu 2 oraz nadciśnienie tętnicze. One również mogły się przyczynić do jej śmierci.

Dr Roger Byard dodał:

Nawet stosunkowo małe zwierzęta domowe mogą być w stanie wyrządzić śmiertelne obrażenia u ludzi, jeśli występują szczególne podatności naczyniowe

Źródła: www.o2.pl, www.livescience.com
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Polecane

Może Cię zainteresować