×

Zmarła Maria Mendiola. Zaśpiewała przebój, który znają wszyscy

Zmarła Maria Mendiola. Utwór, który zaśpiewała w latach 70., stał się hitem i do dziś nucą go wszyscy. Mendiola należała do hiszpańskiego duetu Baccara.

„Yes Sir, I Can Boogie”

Baccara to hiszpański żeński duet, który grał muzykę disco. Międzynarodową karierę zawdzięcza przebojowi „Yes Sir, I can Boogie”. Chociaż piosenkę wydano w latach 70, do dzisiaj jest bardzo popularna.

Maria Mendiola początkowo tworzyła duet z Mayte Mateos. Grupa działała pod nazwą Venus. Kobiety tańczyły flamenco i zabawiały turystów, którzy odpoczywali na wyspie Fuerteventura. To właśnie wtedy zostały zauważone przez dyrektora wytwórni płytowej, który postanowił podpisać z wokalistkami kontrakt. „Yes Sir, I Can Boogie” był singlem, promującym pierwszą płytę zespołu Baccara. W 1977 roku piosenka podbijała już światowe rozgłośnie radiowe. Debiutancki krążek duetu Baccara sprzedano w imponującym nakładzie 16 mln egzemplarzy. Tym samym duet trafił do Księgi Rekordów Guinnessa (muzyczny żeński duet z największą liczbą sprzedanych kopii swoich płyt).

Potem zespół się rozpadł, a na scenie u boku Mendioli zaczęła występować Cristina Sevilla. Zresztą panie tworzyły zgrany duet nie tylko na scenie. Prywatnie również się przyjaźniły. To właśnie Sevilla przekazała smutną wiadomość.

Zmarła Maria Mendiola

Cristina Sevilla poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jej przyjaciółka Maria Mendiola zmarła.

Jak trudno mi to opublikować…. Moja droga Maria, cudowna artystka, ale dla mnie przede wszystkim moja przyjaciółka, opuściła nas dzisiaj. Nie potrafię wyartykułować słów. Mogę tylko podziękować za tak wielką miłość, jaką od niej otrzymałem i powiedzieć jej to, co tyle razy w życiu miałam okazję powiedzieć: kocham cię

– czytamy w emocjonalnym wpisie.

Piosenkarka zmarła w sobotę w Madrycie, otoczona rodziną. Miała 69 lat.

Przebój zespołu Baccara wydaje się być nieśmiertelny.

Źródła: plejada.pl, www.o2.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij