×

Zmarła legendarna dziennikarka! Od lat była związana z Radiem Kielce

Zmarła legendarna dziennikarka, związana z Radiem Kielce od 1969 roku. Mira Bielecka miała 75 lat.

Kim była Mira Bielecka?

Takim doświadczeniem chciałby się poszczycić każdy dziennikarz. Mira Bielecka była związana z Radiem Kielce od 1969 roku. Zajmowała stanowiska redaktora i kierownika Redakcji Młodzieżowej. W latach 1990-93 była zastępcą Redaktora Naczelnego, a od 1993 aż do 2002 roku (trzy kadencje) piastowała stanowisko Prezesa i Redaktora Naczelnego rozgłośni.

Podjęliśmy prace w Radiu Kielce w tym samym czasie, w 1969 roku. Mira, wtedy jeszcze nosiła nazwisko panieńskie Kowalska, dopiero, co skończyła studia, więc skierowano ją do redakcji młodzieżowej, której szefową była znakomita dziennikarka, ale też bardzo wymagająca redaktor Krystyna Dziekońska, Sybiraczka. Obie redagowały audycję nadawaną w każdy poniedziałek, zatytułowaną Fala Młodych

– wspomina redaktor Jerzy Chrobot, były prezes Radia Kielce i redaktor naczelny Echa Dnia.

Mira czuła radio, była solidna, pracowita, dobrze się dogadywaliśmy.

– dodaje.

Nie żyje Mira Bielecka
YouTube

Zmarła legendarna dziennikarka

O śmierci cenionej dziennikarki w poniedziałek poinformowało Polskie Radio Kielce. Mira Bielecka zmarła w niedzielę w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Miała 75 lat.

Na razie nie wiadomo kiedy odbędą się uroczystości pogrzebowe. Rodzinie i bliskim zmarłej składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Zmarła legendarna dziennikarka
Twitter
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij