×

Zmarła 21-latka z koronawirusem, nie miała żadnych chorób współistniejących!

21-latka zarażona koronawirusem nie miała żadnych chorób współistniejących. Była całkowicie zdrową osobą, dopóki nie zaraziła się wirusem. Dziś jej matka apeluje do wszystkich o rozwagę, bo wirus może być śmiertelnie groźny dla każdego. Nie tylko dla starszych i schorowanych osób.

Zmarła 21-latka z koronawirusem

Chloe Middleton z High Wycombe, Buckinghamshire, zmarła w zeszłym tygodniu.

W swoim poście na Facebooku jej ciocia Emily Mistry powiedziała, że Middleton zmarła na Covid-19. Zwróciła się do wszystkich, aby zrobili wszystko, co może powstrzymać rozprzestrzenianie się choroby. Jak napisała w poście:

Moja piękna, życzliwa moja 21-letnia siostrzenica Chloe zmarła z powodu COVID-19. Nie miała żadnych towarzyszących problemów zdrowotnych. Bliscy przechodzą przez niewyobrażalny ból, jesteśmy zdruzgotani ponad wszelkie pojęcie. Realia związane z tym wirusem dopiero rozwijają się na naszych oczach. Proszę, trzymajcie się rządowych wytycznych. Zróbcie, co trzeba. Chrońcie siebie i chrońcie innych! Wirus się nie rozprzestrzenia, ludzie rozprzestrzeniają wirusa

Choroba dotyka nie tylko osoby starsze

Według danych rządowych większość pacjentów, którzy zmarli z powodu koronawirusa, miała wcześniej istniejące schorzenia. Pojawiły się obawy, że młodzi ludzie ignorują ostrzeżenia bo zaraza jest tylko zagrożeniem dla osób starszych.

Jednak w szeregu postów na Facebooku rodzina pani Middleton wezwała społeczeństwo do skorzystania z porad dotyczących bezpieczeństwa i potraktowania wirusa poważnie. Jak na Facebooku napisała mama zmarłej 21-latki:

Wszystkich ludzi, którzy myślą, że to tylko wirus, proszę – pomyślcie jeszcze raz. Mówię z osobistego doświadczenia, ten tak zwany wirus odebrał życie mojej 21-letniej córce.

Dodała również, że córka nie miała chorób współistniejących.

W Polsce tylko w woj. mazowieckim wsród zarażonych jest dwoje dzieci w wieku poniżej 3 lat i ośmioro w przedziale wiekowym 4-17 lat.

Źródła: www.bbc.com, tvn24.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Polecane

Może Cię zainteresować