×

W wieku 29 lat zmarł młody gdański radny PiS Dawid Krupej. Był niezwykle aktywnym politykiem

W piątek wieczorem zmarł gdański radny PiS Dawid Krupej. Informację tę podano w sobotni poranek za sprawą mediów społecznościowych.

Młody oraz aktywny

Dawid Krupej urodził się w 1991 roku i w momencie śmierci miał 29 lat. Mandat radnego uzyskał w wyborach samorządowych jesienią 2018 roku. Działał na wielu płaszczyznach m.in. w komisji kultury. Wykazywał się ogromną aktywnością oraz pracowitością, nie tylko wśród posłów swojej partii, ale także na tle pozostałych ugrupowań.

Ukończył gdańską Akademię Muzyczną i z wykształcenia był muzykiem oraz śpiewakiem operowym. Kontynuował kształcenie i uczęszczał na studia doktoranckie z zarządzania na Uniwersytecie Gdańskim.

Zmarł gdański radny PiS

Dawid Krupej był bliskim współpracownikiem Jarosława Sellina, który od 2015 roku jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Za sprawą swojej strony na facebooku poinformował o śmierć swojego asystenta oraz przekazał kondolencje:

W pozytywnych słowach wypowiada się o nim przewodniczący klubu PiS w Radzie Miasta Gdańska Kazimierz Koralewski w rozmowie z Dziennikiem Bałtyckim:

To był człowiek pełen życia, pełen projektów. Był aktywny społecznie, ale też artystycznie, był śpiewakiem, konferansjerem. Miał piękny, wesoły operowy głos, jego śmiech było słychać z daleka. Był bardzo zaangażowany w gdańskie sprawy, czasami zwracał się do mnie po radę.

Wystawiono księgę kondolecyjną

Agnieszka Owczarczak będąca przewodniczącą Rady Miasta Gdańska poinformowała na facebooku o księdze kondolencyjnej, która pojawiła się w Nowym Ratuszu na ul. Wały Jagiellońskie 1. Księga jest dostępna do piątku i można się do niej wpisywać.

Informacje o pogrzebie młodego polityka zostaną podane w poniedziałek. Nie ujawniono przyczyny śmierci, z nieoficjalnych źródeł podaje się, że mógł to być atak serca.

Zmarł gdański radny PiS
Facebook
Zmarł gdański radny PiS
Facebook
Źródła: www.fakt.pl, wiadomosci.gazeta.pl, dziennikbaltycki.pl, tvn24.pl, www.tvp.info
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij