×

Złożył wniosek o wakacje kredytowe. Potem zaczęły się dziać niepokojące rzeczy

Klient jednego z banków złożył wniosek o wakacje kredytowe. Zdziwił się, gdy zobaczył, że po złożeniu wniosku raty i całkowity koszt kredytu nagle urosły. Zaczęły się też dziać inne niepokojące rzeczy…

Polacy rzucili się na wakacje kredytowe

Do wczoraj Polacy złożyli już 500 tys. wniosków o wakacje kredytowe. Takiego zainteresowania nie spodziewały się chyba same banki. Ledwo zaczęto przyjmować wnioski (wnioski można składać już od piątku, 29 lipca 2022 roku), a w kilku bankach pojawił się problem z awarią usług.

Mimo przeciwności klienci banków się nie zniechęcali. Wakacje kredytowe można wykorzystać, żeby odciążyć domowy budżet. Można również zaoszczędzić na poczet przyszłych rat.

Problem polega na tym, że nie wszystko wygląda tak różowo, jak mogłoby się wydawać. I nie chodzi tylko o awarie bankowości internetowej i mobilnej.

Złożył wniosek o wakacje kredytowe

Jeden z klientów mBanku, czytelnik portalu Business Insider, złożył wniosek o wakacje kredytowe i… złapał się za głowę, gdy zobaczył, co z tego wynikło. Po pierwsze, okazało się, że harmonogram nie przewiduje zawieszenia płatności rat. Po drugie, wysokość rat w magiczny sposób się zwiększyła, choć banki nie mogą przecież pobierać opłat ani odsetek w ramach tego programu. Przed złożeniem wniosku mężczyzna miał płacić około 5250 zł miesięcznie, potem 5895 zł. Poza tym koszt całego kredytu zwiększył się o 400 tys. zł. Przy takich „wakacjach” można się nabawić palpitacji serca. Na szczęście sprawa została już wyjaśniona.

Przez kilka godzin mieliśmy błąd w harmonogramach dotyczących kredytów ze stałą stopą. Wyświetlana była niepoprawna wysokość raty. Został on naprawiony w piątek około godziny 17 i klienci, którzy obecnie wnioskują o wakacje kredytowe, nie widzą już tego problemu. Wkrótce poprawimy też harmonogramy dotyczące wcześniejszych wniosków

— przekazała Emilia Kasperczak z biura prasowego mBanku.

Wiadomo jednak, że klientów, którzy zgłaszają podobne problemy, jest więcej. Zdarza się to również w innych bankach.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij