Jeśli zauważysz za wycieraczką na szybie banknot, pod żadnym pozorem go nie bierz. To pułapka!

Przedświąteczny szał zakupów to nie tylko żyła złota dla właścicieli sklepów, ale również dla oszustów. Ostatnio w mediach społecznościowych krąży post ostrzegający ludzi, by cały czas mieli się na baczności, szczególnie w tym zwariowanym okresie, kiedy w amoku wszystkich spraw jesteśmy nieco roztargnieni. Chwila nieuwagi może sprawić, że wpakujemy się w kłopoty, które czasem mogą być zagrożeniem dla naszego życia.

Wszystko zaczyna się niewinnie i właściwie wygląda na miły prezent lub żart. Chodzi tutaj o banknoty, które można znaleźć na przedniej szybie. Oszuści liczą na ludzką ciekawość i podstępem odciągają uwagę swojej ofiary.

Kyri Viehman pewnego dnia wybrała się na zakupy do jednego z center handlowych. Po zaopatrzeniu się w najpotrzebniejsze rzeczy, wraz z synem wróciła do samochodu. Na przedniej szybie dostrzegła wsunięty za wycieraczkę banknot. W drodze do domu zorientowała się, że pieniądze są fałszywe.

sztuczka

Udostępnij

„Chodzi o to, żeby otworzyć samochód i dopiero później zwrócić uwagę na banknot znajdujący się na przedniej szybie. Gdy tylko wysiądziemy, zajęci oglądaniem znaleziska, złodzieje natychmiast wsiadają do autka z kluczykami w stacyjce i spokojnie mogą odjechać.” – tłumaczy Kyri

Choć Kyri na początku dała się nabrać na złodziejską sztuczkę, znalazła banknot zanim otworzyła samochód. Zaciekawiona znaleziskiem, gdyż początkowo sądziła, że to tylko niewinny żart, rozpoczęła poszukiwania w Internecie. Tam aż roiło się od doniesień o samochodach ukradzionych w ten sposób.

„Gdybym nie zauważyła tego w porę, pewnie złodzieje wskoczyliby do samochodu i odjechali z moim synem na tylnym siedzeniu zanim bym się zorientowała co się w właściwie dzieje”.

Źródło i fotografie: fox2now.com