×

Trzech mężczyzn próbowało napaść 77-latkę przy bankomacie. Nie powinni byli z nią zadzierać

Babcie są niesamowite pod wieloma względami: zastępują nam mamy, pozwalają na jedzenie słodyczy i robią dosłownie wszystko, aby było nam w życiu jak najlepiej. Jak się jednak okazuje, potrafią być również… bardzo niebezpieczne! Oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu, o ile tak w ogóle można powiedzieć.

Najlepszym tego dowodem jest historia 77-letnia Winifred Peel z Bromborough w Wirral. Starsza kobieta korzystała z lokalnego bankomatu, kiedy podeszła do niej grupa nastoletnich złodziei. Babcia wiedziała, że jest w tarapatach, jednak postanowiła nie dać za wygraną. Mimo swojego wieku pokazała, na co tak naprawdę ją stać.

To oni próbowali okraść starszą kobietę

Trójka złodziei – 19-letni Felix Stoica, 18-letni Piper Dumitru i 18-letni Florin Geblescu – przyjechali do Bromborough z Manchesteru w poszukiwaniu „łatwych łupów”. W ten sposób okradli już wiele osób. W końcu natrafili na 77-letnią Winifred, która właśnie wklepywała pin do bankomatu. Była więc idealnym celem dla młodych mężczyzn. Kobieta doskonale zdawała sobie sprawę, że nie jest sama. Powiedziała więc mężczyznom, że maszyna nie działa. Oni byli jednak innego zdania. Kiedy zmusili starszą kobietę do wypłacenia pieniędzy, bardzo jej się to nie spodobało. Zdawała sobie sprawę, że chcą ją okraść. Wtedy stało się coś, czego zupełnie się nie spodziewali.

Mężczyźni nie przewidzieli, że 77-latka może dać im popalić

77-latka chwyciła drugiego z mężczyzn za kołnierz i… trzykrotnie uderzyła jego głową o bankomat. W ten sposób szybko dała do zrozumienia złodziejom, że zadarli z nieodpowiednią osobą i zmusiła ich do ucieczki.

Złodzieje zostali aresztowani

Winifred wezwała policję. Funkcjonariuszom bardzo szybko udało się zidentyfikować złodziei. Jednym z powodów, dla których było to możliwe, była rana głowy, której jeden z nich doznał podczas potyczki z Winifred. Złodzieje zostali aresztowani jeszcze tego samego dnia. Piper Dumitru, Florin Gebelscu i Felix Stoica przyznali się do winy.

Wyrok dla nastoletnich złodziei

Dziś już wiadomo, że Stoica został skazany na dwa lata odsiadki w zakładzie dla młodocianych przestępców, Geblescu na 18 miesięcy, a Dumitru na 8.

Nie obchodziło ich to, jak to wpłynie na mnie. Ta sytuacja zmieniła moje życie. Nie będę już potrafiła zaufać innym ludziom tak, jak potrafiłam zaufać kiedyś. Mam tylko nadzieję, że po tym, co mi się przytrafiło, moja pewność siebie powróci

Niepozorna 77-latka dorastała wśród braci, którzy nauczyli ją samoobrony. Niejednokrotnie w ramach różnych zabaw i zaczepek musiała stawić im czoła, co również przyczyniło się do tego, że doskonale wiedziała, jak zachować się w niebezpiecznej dla niej sytuacji. Miała również zdecydowanie więcej siły niż niejeden mógłby się tego po niej spodziewać. Gdyby nie to, cała sytuacja mogłaby się dla niej naprawdę źle skończyć.

Może Cię zainteresować

zamknij