×

Jeżeli ktoś zaparkuje naprzeciwko Ciebie i świeci długimi światłami, miej się na baczności!

Od zawsze staramy się Was informować i ostrzegać przed niebezpiecznymi działaniami przestępców, których metody na obrabowanie i wyrządzenie krzywdy drugiemu człowiekowi zmieniają się praktycznie z dnia na dzień. Nie od dziś wiadomo, że przestępcy są w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby okraść lub zaatakować niczego nie podejrzewające ofiary. Na szczególną uwagę zasługuje metoda, którą zapoczątkowali kalifornijscy złodzieje.

Na czym polega?

Przekonała się o tym na własnej skórze mieszkanka gór skandynawskich, która o mały włos, a zostałaby okradziona na parkingu supermarketu. To wtedy naprzeciwko jej auta zaparkował inny samochód i włączył długie światła.

Kobieta spostrzegła, że coś jest nie tak, dlatego natychmiast zamknęła swój pojazd i zaczęła odjeżdżać.

Usłyszała dwóch mężczyzn po obu stronach jej samochodu. Kiedy odjeżdżała, wciąż szarpali za klamki. Mieli zasłonięte twarze, a ubrani byli w bluzy z kapturami – tłumaczy znajomy przerażonej kobiety.

Funkcjonariusz policji, Mark Bollinger, twierdzi, że wszystkie takie incydenty powinny być natychmiast opisywane w mediach społecznościowych i zgłaszane władzom.

Jeśli kiedykolwiek czujesz, że jesteś lub byłeś w niebezpiecznej sytuacji, nie myśl, że zawracasz nam głowę. Jesteśmy tutaj po to, żeby Ci pomóc – tłumaczy.

Całe zdarzenie mogło mieć znacznie gorsze zakończenie. To, że nic nikomu się nie stało, nie oznacza, że nie powinniśmy zgłaszać tego policji – wręcz przeciwnie! Miejmy się na baczności, bo takich, czy podobnych przypadków jest znacznie więcej.