Zjedz to na śniadanie, a poczujesz się atrakcyjnie. Naukowcy potwierdzają

    Omlet, płatki, a być może tradycyjna kanapka? Wybór posiłku na poranne śniadanie ma wpływ na twoje samopoczucie i urodę, co potwierdzili badacze z Francji. Jakie dania wybierać rano, aby czuć się atrakcyjnie?

    Najgorsze śniadanie to śniadanie pełne cukru i skrobi
    Najgorsze śniadanie to śniadanie pełne cukru i skrobi
    Źródło zdjęć: © Pixabay

    28.03.2024 14:21

    Zalogowani mogą więcej

    Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

    Spokojny poranek to coś, o czym marzy wielu z nas, lecz rzeczywistość często jest brutalna. Brakuje nam czasu na delektowanie się pełnowartościowym, ciepłym śniadaniem. Gorąca owsianka często jest maksimum, na co możemy sobie pozwolić. Francuscy badacze potwierdzili, że rodzaj spożywanego śniadania ma wpływ na naszą atrakcyjność. Jakie posiłki rano pomogą nam wyglądać korzystnie?

    Treść artykułu będzie kontynuowana po materiale wideo

    Śniadanie może wpłynąć na twoją atrakcyjność

    Życie w duchu dążenia do perfekcji oznacza presję na wygląd, zarobki, posiadanie domu czy podróże po świecie. Badania pokazują, że już bardzo młode dziewczyny czują się mniej atrakcyjne. Naukowcy z Francji zdecydowali się zbadać, jak to się ma z atrakcyjnością. Badanie przeprowadzone na grupie 104 osób wykazało różnice.

    Jednej grupie podano śniadanie o wysokim indeksie glikemicznym składające się z białej bagietki, dżemu, soku i słodzonych kaw oraz herbat. Druga grupa otrzymała chleb pełnoziarnisty z serem i masłem, owoce, a do tego niesłodzoną kawę lub herbatę.

    Obydwa rodzaje posiłków miały po około 500 kcal, ale posiłek drugiej grupy miał wyraźnie niższy indeks glikemiczny. Okazało się, że osoby z drugiej grupy były postrzegane jako bardziej atrakcyjne w porównaniu do osób, które spożywały bagietkę z dżemem. Dotyczyło to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

    - Finalny wniosek jest taki, że niewłaściwie zbilansowane śniadanie o słabej jakości ma negatywny wpływ na samopoczucie naszego organizmu - wyjaśnia Paula Negel, ekspert żywieniowy z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej i Centrum Dietetycznego Online, w wywiadzie dla "Czwórki" Polskie Radio.

    Co jeść na śniadanie, aby czuć się lepiej we własnym ciele?

    Co zatem zjeść rano, by poczuć się piękniej? Wybieraj zdrowe, zrównoważone śniadania bogate w białko i zdrowe tłuszcze. Jeżeli nie możesz obyć się bez kanapki, postaw na pieczywo pełnoziarniste. Zastąp pasztet lub tłustą szynkę na ich mniej kaloryczne odpowiedniki o prostszym składzie. Dodaj do nich pomidora, ogórka, sałatę czy też kiełki, a nawet plaster jajka. To prosty, jednak bardzo pożywny i wartościowy posiłek, który zapewni ci energię na cały dzień.

    Jeśli preferujesz słodkie śniadania, owsianka, kokosanka czy jaglanka, wzbogacone o garść sezonowych owoców, orzechy oraz odrobinę masła orzechowego będzie świetnym sposobem na rozpoczęcie dnia. Jak widać, śniadanie można przygotować tak, aby było smaczne, bogate w składniki odżywcze i jednocześnie łatwe do zrobienia.

    © Popularne.pl
    ·

    Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.